Przed nami IV edycja Capoeira Mountain Meeting w Zakopanem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Coroczne spotkanie adeptów tej brazylijskiej sztuki walki w Zakopanem, stało się już tradycją.

W najbliższy weekend 17-19 stycznia wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez najlepszych instruktorów Capoeira. Pojawią się goście z Brazylii, Europy i Polski.
Zakopiańskie Capoeira Mountain Meeting jest jednym z największych tego typu eventów w Polsce i niezwykłą okazją do treningu z najlepszymi.

Przyjdź, poćwicz, zakochaj się w tej niezwykłej dyscyplinie sportu!

Capoeira powstała na przełomie XVIII i XIX wieku w Brazylii. Była sposobem niewolników na zaznaczenie swojej odrębności kulturowej oraz zabawą, dzięki której mogli zapomnieć o trudach codzienności. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich oraz Indian z Ameryki Południowej. Nowoczesna, zmodernizowana capoeira zawiera wiele elementów realnej walki i samoobrony, akrobatyczne ewolucje, kopnięcia oraz obalenia. Ze względu na swoją dynamikę oraz niemal taneczną płynność, capoeira jest niezwykle widowiskowa, stanowiąc wspaniałą atrakcję dla każdego. Wydarzenie organizowane w Zakopanem ma charakter warsztatów, jednak treningi i pokazy są otwarte także dla szerszej publiczności. Gościem specjalnym warsztatów corocznie jest ikona capoeiry na świecie, brazylijski mistrz Mestre Paulao Ceara - prezes jednej z największych organizacji Capoeira na świecie - GCB (Grupo Capoeira Brazil).

Zajęcia odbywają się w hali sportowej przy ul. Chramcówki. Oto program:

Sobota 18.01.2020
10:00 - 11:00 rejestracja uczestników
11:00-16:00 rozgrzewka oraz treningi w grupach

Niedziela 19.01.2020
11.00 - 16.00 rozgrzewka oraz treningi w grupach

Organizatorem eventu jest Klub Sportowy Capoeira Brasil - sekcje Nowa Huta i Podhale.


opr.s/

źródło: organizatorzy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama