Bramka ochronna na schody – jaki montaż jest najlepszy? (art. sponsorowany)
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Gdy nasze dziecko rozpoczyna naukę chodzenia, odpowiednie zabezpieczenie schodów staje się koniecznością. Nie możemy przecież pozwolić, by maluch idąc w nasze ślady, zrobił sobie krzywdę, spadając ze schodów. Dlatego właśnie, montujemy na schodach barierki ochronne, które zapobiegać mają samodzielnemu wejściu dziecka na schody.
Montaż bramkiTo, na jaki montaż się zdecydujemy, zależeć będzie od kilku czynników. Najczęściej bramki ochronne montuje się do poręczy schodów (jeżeli ich konstrukcja jest wystarczająco wytrzymała i na to pozwala) lub do ściany. W zależności od rodzaju balustrady oraz wybranej bramki, możemy zdecydować się na: montaż ścienny, montaż do poręczy lub montaż rozporowy.
Montaż ścienny
Jest to najbardziej inwazyjny z trzech wspominanych sposób montażu bramki. Wymaga wywiercenia otworów w samej ścianie. Dzięki temu, bramka jest niezależna od konstrukcji schodów, a jej umiejscowienie gwarantuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia.
Montaż do poręczy
Bramkę montuje się bezpośrednio do poręczy schodów, co jest preferowanym rozwiązaniem w wielu przypadkach. W razie, gdy elementy balustrady nie są wystarczająco płaskie, aby umożliwić montaż bramki, używa się specjalnych adapterów, które zapewniają jej stabilność i wytrzymałość.
Montaż rozporowy
Jest to najmniej inwazyjne rozwiązanie. Bramka rozporowa świetnie dopasowuje się do szerokości przejścia i nie wymaga wiercenia dodatkowych otworów w ścianie. Jej demontaż nie zostawia śladów, dlatego jest to dosyć lubiane rozwiązanie wśród rodziców.
Z czego wykonane są bramki ochronne?
Najczęściej spotkać możemy bramki wykonane z drewna, metalu bądź tworzywa sztucznego. Bramki mają wysokość od 70 do 100 cm, co sprawia, że stanowią świetną ochronę na schody dla dzieci do lat trzech. Dzięki dodatkowym modułom rozszerzającym, bez problemu możemy dopasować szerokość bramki do naszych schodów.
Jaką bramkę wybrać?
Przede wszystkim taką, której zamka nie rozgryzie nawet najbardziej rezolutne dziecko. Dobrze, by bramkę było można otwierać jedną ręką – czyni to korzystanie z niej wygodnym dla innych domowników. Wybierając odpowiedni dla naszego mieszkania sposób montażu bramki ochronnej, gwarantujemy dziecku bezpieczeństwo, a nam wygodę i funkcjonalność.
Więcej na temat
komentarze
reklama