Małopolskie ogniska koronawirusa

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Kiedy już wydawać by nie mogło, że zagrożenie mija Małopolska od kilku dni zmaga się z nowymi ogniskami zakażeń covid-19

Na nowosądeczcyźnie po trzech weselach jakie odbyły się w ostatnim czasie zdiagnozowano już 283 przypadki zakażenia. Jak podaje TVN24.pl feralne uroczystości weselne odbyły się w Nowym Sączu, Nawojowej i Podegrodziu.
W związku z tymi ogniskami blisko półtora tysiąca osób objętych zostało kwarantanną przez nowosądecki sanepid.

Na Podhalu zakopiański sanepid wezwał na badania uczestników pogrzebu, który odbył się w dniu 2 lipca, i wcześniejszych uroczystości z nim związanych. Przed zakopiańskim szpitalem ustawiła się długa kolejka samochodów którymi przybyli na badania żałobnicy. Po potwierdzeniu zakażenia u członka rodziny zmarłej, na kwarantanne trafiło ponad 60 osób, a wczoraj badania potwierdziły pierwsze przypadki związane z tym ogniskiem: dwa w Zakopanem i jeden w Nowym Targu.

Dziś rano krakowska Stacja Sanitarno Epidemiologiczna wydała komunikat, w którym wzywa do kontaktu osoby, które podróżowały 7 lipca autobusem MPK w Krakowie na linii 503 relacji Nowy Bieżanów Południe – Górka Narodowa Wschód oraz na linii 252 relacji os. Podwawelskie – Kraków Airport.

Tylko dziś odnotowano w Małopolskie 53 nowe zakażenia, choruje już ponad dwa tysiące osób.

wo/ zdjęcie sprzed zakopiańskiego szpitala, fot. Piotr Korczak
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama