Memoriał szachowy im. Józefa Kotary w Rabce- Zdroju (zdjęcia)

W amfiteatrze przy ul. Chopina w Rabce-Zdroju zorganizowany został II Turniej Szachowy pamięci Józefa Kotary, zmarłego w ubiegłym roku szachisty rabczańskiego ASSz MOK. Zwyciężył Mateusz Bobula z Jasła.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Kultury w Rabce. Sędzią głównym turnieju był Paweł Mroziński. System rozgrywek: szwajcarski na dystansie 7 rund, czas 15 minut na partię dla jednego zawodnika.

I miejsce zajął Mateusz Bobula -zawodnik z tytułem mistrza międzynarodowego, reprezentujący klub UKS Mat Jasło.
II miejsce zdobył Łukasz Kłykow -zawodnik z tytułem kandydata na mistrza, reprezentujący klub MGLKS Parnas Oława
III lokatę uzyskał Roman Mucha -zawodnik z tytułem kandydata na mistrza, reprezentujący Hetman Koronny Trzebinia