Ruszyły największe stacje narciarskie na Podhalu. Na miejscu policja i sanepid. "To będzie test" (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Pod Tatrami sezon zimowy rozpoczęły stacje narciarskie w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Jurgowie. Z otwarciem stoków pojawiły się także patrole policji oraz kontrole sanepidu.

W sobotę 5 grudnia sezon zimowy rozpoczęły stacje narciarskie, w tym największa z podhalańskich stacji Kotelnica Białczańska. Uruchomione zostały dwie trasy oraz dwie koleje, mimo iż przedstawiciele stacji zapewniają, że śniegu mają naprodukowanego tak dużo, że mogą otwierać kolejne trasy zjazdowe.

- Mamy śniegu, aby otworzyć kolejne dwie koleje. Musimy jednak sprawdzić jak nasi narciarze będą zachowywać się w rygorze sanitarnym. Myślę, że w dniach następnych będziemy sukcesywnie otwierać kolejne - zaznacza Paweł Nowobilski z Kotelnicy Białczańskiej.

W związku z epidemią COVID-19 stacje narciarskie mogą być otwarte pod warunkiem zachowania ścisłego reżimu sanitarnego, który gwarantuje zachowanie dystansu pomiędzy narciarzami. W tym celu powstały specjalne tunele, które mają rozdzielić narciarzy oczekujących na wyjazd wyciągiem.

- Wejścia są specjalnie tak odgrodzone, aby był przynajmniej ten metr odstępu pomiędzy pasami w stronę kolejki - informuje Paweł Nowobilski.

Na samej trasie narciarskiej też nie widać dużego tłumu narciarzy, którzy zdają sobie sprawę z obostrzeń. - Nie ma dużego tłoku, dlatego czuję się bezpieczniej – mówi Agnieszka, która z rodziną przyjechała z Warszawy.

Razem z narciarzami na stokach pojawiły się również narciarskie patrole policji. - Eliminujemy osoby, które jeżdżą agresywnie, niebezpiecznie, pod wpływem alkoholu lub innych niebezpiecznych środków – mówi asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Nowością tegoroczną jest kontrola policji oraz przedstawiciela inspektora sanitarnego, którzy pilnują, aby narciarze nie tłoczyli się przy kasach lub w oczekiwaniu na wyjazd koleją.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama