Finalistka The Voice of Poland, Ania Gąsienica – Byrcyn, zaśpiewa w Zakopanem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W ramach trwającego w Zakopanem XII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył...", w najbliższą sobotę 9.01. w Kaplicy Najświętszej Marii Panny Królowej Świata na Antałówce wystąpi finalistka The Voice of Poland - Ania Gąsienica-Byrcyn z zespołem.

Ania Gąsienica-Byrcyn to utalentowana młoda wokalistka, którą szersza publiczność miała okazję poznać i docenić dzięki największemu muzycznemu show w Polsce - The Voice Of Poland. Dotarła tam aż do finału, w programie zadebiutował również jej nowy singiel ,,Nocą".

Urodziła się w Toronto w Kanadzie, ale pochodzi z tradycyjnej rodziny góralskiej z Zakopanego. W wieku czterech lat wraz z całą rodziną wróciła do Zakopanego. W wieku 6 lat rodzice zdecydowali o zapisaniu jej do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na instrument skrzypce i tam ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej. Dalsze kształcenie muzyczne kontynuowała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie.


W liceum otworzyła się na śpiew i finalnie ukierunkowała się na jazz i estradę - w tych gatunkach się odnalazła. Wtedy też stwierdziła, że chce przygotować się do egzaminu wstępnego w Katowicach na kierunek Jazz i Muzyka Estradowa w specjalności wokalistyka jazzowa. Udało się jej dostać na wymarzoną Akademię Muzyczną i tam kształci swój wokal do dziś. Obecnie jest na trzecim roku licencjatu w klasie Mietka Szcześniaka i swoją przyszłość wiąże ze śpiewem.
W
kaplicy na Antałówce wystąpi w repertuarze kolędowym z towarzyszeniem zespołu w składzie: 
Maciej Sitkowski - gitara basowa, Robert Agaciński - instrumenty perkusyjne, Paweł Gwóźdź – fortepian oraz Kiril Levchuk - saksofon, flet. Transmisję koncertu obejrzeć można będzie online na www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-koled/ oraz profilach społecznościowych Miasta Zakopane.

mat. parasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama