Anna Gąsienica-Byrcyn kolędowo

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W Zakopanem trwa Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu po Giewontem zrodził". W Kaplicy Najświętszej Marii Panny Królowej Świata na Antałówce wystąpiła Anna Gąsienica-Byrcyn - finalistka The Voice Of Poland, która zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy w jazzowej aranżacji.

Anna Gąsienica-Byrcyn urodziła się w Toronto w Kanadzie, ale pochodzi z tradycyjnej rodziny góralskiej z Zakopanego. W wieku czterech lat, wraz z całą rodziną wróciła do Polski do Zakopanego. W wieku 6 lat rodzice zdecydowali o zapisaniu jej do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na instrument skrzypce i tam ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej. Dalsze kształcenie muzyczne kontynuowała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie.

W liceum otworzyła się na śpiew, i finalnie ukierunkowała się na jazz i estradę, i w tych gatunkach się odnalazła. Wtedy też stwierdziła, że chce przygotować się do egzaminu wstępnego w Katowicach na kierunek Jazz i Muzyka Estradowa w specjalności wokalistyka jazzowa. Udało się jej dostać na wymarzoną Akademię Muzyczną i tam kształci swój wokal do dziś. Obecnie jest na trzecim roku licencjatu w klasie Mietka Szcześniaka i swoją przyszłość wiąże ze śpiewem.

Koncerty w ramach festiwalu oglądać można ON-LINE na kanale Youtube Urzędu Miasta Zakopane.
Festiwal odbywa się w każdy weekend do 2 lutego.

pk, zdj. Regina Korczak-Watycha/ UM Zakopane
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama