Lider Góralskiego Veta: "Nie nawołuję do żadnych protestów pod Wielką Krokwią"

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W Internecie pojawił się apel o wzięcie udziału w "pokojowym strajku pod Wielką Krokwią w Zakopanem". Góralskie Veto odcina się od tego wezwania, nazywając je "prowokacją, rozbijająca inicjatywę".

W portalach społecznościowych pojawił się szeroko komentowany apel: "Witaj Przedsiębiorco. Zapraszam Ciebie i Twoich pracowników oraz Wasze rodziny na pokojowy strajk pod Wielką Krokiew w Zakopanem. Plan jest taki, wychodzimy na ulice pokazać ilu nas jest i że nie wierzymy już w pomoc Państwa oraz oficjalnie ogłaszamy otwarcie swoich firm. Nie wierzymy już politykom i nie będziemy dłużej czekać na upadek naszych firm. Blokujemy wjazd na skocznie i piątkowe kwalifikacje - nie wpuścimy zawodników na obiekt. Będziemy stać na ulicach Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego blokując bramy wjazdowe skoczni. Naszym symbolem będą białe ręczniki hotelowe oraz trąby i wuwuzele żeby wygwizdać Rząd. Zaczynamy w piątek o 14 i będziemy spacerować do godziny 20. Pamiętajcie o pokojowym zachowaniu, nie damy się sprowokować! Zaproszenie pochodzi od górali ale dotyczy przedsiębiorców z całej Polski. Przekaż tę wiadomość prywatnie znajomym przedsiębiorcom a w piątek o 10.00 wrzuć powyższą treść na Facebooka niech cały kraj zobaczy jak wielu nas jest."

Góralskie Veto, którego liderem jest Sebastian Pitoń zdecydowanie odcina się od tego przedsięwzięcia, pisząc: "Ktoś wie, kto to wymyślił? Pytam, bo to prowokacja rozbijająca naszą inicjatywę".

W rozmowie z Podhale24 Sebastian Pitoń dodaje - Odżegnuję się od tej akcji, do niczego nie nawołuję. Jestem temu protestowi pod Wielką Krokwią całkowicie przeciwny. To nigdy nie był nasz pomysł.

Niestety, "rozbicie inicjatywy" już jest widoczne. Jeden z członków grupy, zakopiański przedsiębiorca Gerard Wolski na swoim profilu zamieścił własny apel z adnotacją: "Udostępnij!! Niech ludzie wiedzą, że nie wszyscy mieszkańcy Podhala lekceważą zagrożenie jakie niesie za sobą covid19".

W swoim wystąpieniu mówi, iż "jak najbardziej jest za ruszeniem bezprawnie zamkniętej gospodarki - w tym przede wszystkim gastronomii, fitness, hotelarstwa oraz wyciągów narciarskich - które w tym czasie dostają ostro po tyłku i chylą się ku upadkowi .... w wielu przypadkach już zajętych komorniczo, ale nie chcę, żeby ktoś mnie kojarzył tylko dlatego że jestem przedsiębiorcą z Podhala z fanatyzmem i wypowiedziami, z których wynika, że covid19 to ściema i że przechodzi się ją lekko i przyjemnie ... bo tak niestety nie jest. Jeżeli coś mamy zrobić to z głową na karku, bez fanatyzmu i siania przy okazji własnych poglądów i doszukiwania się teorii spiskowych. To, w jaki sposób traktuje nas rząd i do czego bezprawnie przymusza to jedno - i tu trzeba jasno powiedzieć, że się na to nie godzimy. Absolutnie sprzeciwiam się próbie blokowania Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w żadnej formie".

Jak dodaje: "Sebastian Pitoń zaprzecza jakoby to był jego pomysł i inicjatywa - i szuka winnych prowokatorów - to życzę oczyszczenia szeregów z idiotów, którzy są pomysłodawcami /.../ Bo czym są winni nasi chłopcy, którzy przynoszą nam chlubę międzynarodową? Dlaczego mamy ich mieszać do naszych wewnętrznych rozgrywek z rządem ?? Kimkolwiek jesteście zaniechajcie tego idiotycznego pomysłu i nie ośmieszacie Podhala na cały świat. Jeszcze niedawno byliśmy oburzeni próbą wykluczenia ich z Pucharu 4 Skoczni przez Niemców, a teraz chcemy zrobić to samo? To ja zgłaszam totalne VETO przeciwko temu haniebnemu zachowaniu ..... mówię nie ..... i mam nadzieje, że wielu z was poprze moje zdanie na ten temat. Kto chce niech się otwiera od 18 stycznia .... kto ma siłę walki żeby wymusić na rządzie zmianę restrykcji lub realną pomoc -proszę bardzo..... ale nie kosztem innych ludzi i nie kosztem naszych orłów oraz ich rywali. To ich praca - nie odbierajmy im prawa do niej w taki sam sposób jak nam się je odbiera, bo kim wtedy się staniemy?"

Sebastian Pitoń zapowiada, że zamieszanie w łonie Góralskiego Veta, ma zostać wyjaśnione w trakcie piątkowej konferencji prasowej.

pks/

źródło: podhale24

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama