Kolędowanie z „Klimkami” i Megitzą już w ten weekend w Zakopanem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W kościele Świętego Krzyża w najbliższy weekend, usłyszeć będziemy mogli Zespół im. Klimka Bachledy, a w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym „Księżówka”- Megitzę. „Dobra nowina – Good Message” – taki jest przekaz koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu artystki z zespołem.

Oba wydarzenia to kontynuacja XII Festiwalu Kolęd, Pastorałek I Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył” organizowanego przez Miasto Zakopane oraz parafie zakopiańskie.

Już w sobotę, po mszy św. o godz. 17:00, w Kościele Świętego Krzyża wystąpi Zespół Góralski im. Klimka Bachledy. „Klimki” powstały w 1952 roku przy zakopiańskiej „Cepelii”. Reprezentują go młodzież i dorośli, którym kultura góralska, autentyczny śpiew, taniec, muzyka, gwara, leżą bardzo na sercu. Zespół od ponad pół wieku pielęgnuje tradycje, które w regionie Podhala są ciągle żywe. Kierownikiem, a także instruktorem zespołu jest Zofia Kubiniec – Stanuch.

„Dobra nowina – Good Message” rozebrzmi w niedzielę, 17 stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00 w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym „Księżówka” dzięki koncertowi kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu Megitzy wraz z zespołem.


„Megitza” to grająca na kontrabasie, wokalistka i kompozytorka Małgorzata Babiarz, rodowita góralka, która w swojej twórczości łączy muzykę świata ze swoimi korzeniami. Nagrała do tej pory osiem płyt studyjnych z tradycyjnymi, lecz głównie własnymi kompozycjami. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku.

Transmisję obu koncertów obejrzeć można na www.festiwale.zakopane.pl oraz profilach społecznościowych Miasta Zakopane. Patronat medialny nad Festiwalem objął między innymi portal Malopolskaonline.pl

mat. prasowy, opr. s/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama