Ośrodki PKL czekają od piątku na narciarzy. Sprzedaż skipassów już trwa

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

12 lutego, czyli w najbliższy piątek, narciarze przy zachowaniu reżimu sanitarnego będą mogli wrócić na stoki Polskich Kolei Linowych. Tego dnia otwarte zostaną trasy narciarskie we wszystkich ośrodkach Grupy PKL, także na Kasprowym Wierchu.

Warunki do jazdy są doskonałe, a skipasssy można kupić z wyprzedzeniem już teraz w sklepie internetowym na stronie pkl.pl.

Po raz pierwszy w tym sezonie narciarze będą mogli pojawić się na trasach Kasprowego Wierchu. Po obfitych opadach śniegu pracownicy PKL dokładali starań, aby przygotować do jazdy trasy narciarskie w Kotle Goryczkowym i Gąsienicowym. Szczegóły dotyczące godzin otwarcia kolei oraz tras narciarskich na Kasprowym Wierchu można sprawdzić na stronie PKL.

Ośrodki PKL zapraszają na narty

W Szczawnicyna narciarzy czekają wszystkie trasy tj. Palenica IiII oraz Szafranówka I i II. Ośrodek PKL Palenica zachęca narciarzy nie tylko różnorodnymi trasami, ale i bardzo atrakcyjnymi cenami skipassów i dodatkowymi zniżkami dla rodzin. Warto zwrócić uwagę również na ofertę weekendowej jazdy wieczornej w godz. od 18:00 do 21:00 w specjalnej cenie od 39 zł za skipass. W ośrodku można także wypożyczyć sprzęt narciarski, zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Spragnieni zimowego szaleństwa na stokach znajdą je również w ośrodkach PKL Góra Żar i PKL Mosorny Groń, gdzie również od piątku 12. lutego dostępne będą trasy dla narciarzy.

Na początkujących i średniozaawansowanych narciarzy czekać będzie górna polana Gubałówki z wyciągiem orczykowym. Na moc atrakcji nie będą mogli narzekać także miłośnicy jazdy freestyle, którą zapewni w tym sezonie snow park Goobaya. Po narciarskich akrobacjach warto również odwiedzić magiczną Krainę Światła, która czynna jest od godz. 16:00 przy górnej stacji kolei na Gubałówkę.

Na Jaworzynie Krynickiej od 12 lutego czynne będą trasy nr 1 (2600m), 2 (900m), 2A (900m), 3 (700m) oraz wyciąg szkoleniowy Żółwik. Otwarta zostanie również Szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard oraz wypożyczalnia sprzętu i centrum testowe.

W sklepie internetowym sklep.pkl.pl można kupować już skipassy na wybrany termin począwszy od dnia 12 lutego. Koleje PKL pozostają czynne dla ruchu turystycznego. Tourpassy na wybrany dzień i godzinę, bez zbędnego oczekiwania w kolejce do kasy, dostępne są w sprzedaży internetowej PKL lub w biletomatach.Ośrodki i koleje Grupy PKL działają w reżimie sanitarnym dostosowanym do aktualnych wymogów. Klientów i pracowników obowiązuje zasłanianie nosa i ust, zachowanie wymaganego dystansu i dezynfekcja rąk.

Aby podnieść standard bezpieczeństwa epidemicznego PKL ograniczyły w wagonikach i na krzesełkach ilość osób o połowę, przewożąc tym samym mniejszą liczbę turystów. Na Kasprowym Wierchu prowadzona jest sprzedaż biletów imiennych, zarówno skipassów jak i tourpassów, punkty gastronomiczne na terenie ośrodków prowadzą sprzedaż tylko na wynos.

„Bezpieczeństwo od zawsze było wpisane w system wartości PKL i na tym polu nigdy nie było miejsca na żadne kompromisy. Tak samo jest i tym razem. Wdrożyliśmy procedury i wytyczne związane z reżimem sanitarnym. Pracownicy PKL nauczeni doświadczeniem sezonu letniego doskonale wiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i naszych klientów. Monitorujemy m.in. ilość sprzedawanych skipassów i narciarzy na stokach oraz regularnie dezynfekujemy powierzchnie wspólne" - mówi Andrzej Moskal, dyrektor sprzedaży i marketingu w PKL.

mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama