Zakopiańska Wiosna Jazzowa

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

"Od dziś w naszym mieście można napotkać jazzowe przystanki promujące Jazzowe Zakopane – 17. Wiosnę Jazzową" - poinformował zakopiański Urząd Miasta. Oznaczone logotypem festiwalu miejsca rozbrzmiewają muzyką zespołów jazzowych z Czech, Słowacji i Węgier.

Impreza organizowana przez Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury nie może z powodu obostrzeń sanitarnych przebiegać w typowej formule. Dlatego wymyślono, iż dźwięki jazzu można będzie usłyszeć dzięki rozlokowanym na terenie Zakopanego grającym przystankom.W piątek, 30 kwietnia, podczas UNESCO INTERNATIONAL JAZZ DAY dodatkową atrakcją dla spacerowiczów będzie unoszący się nad ich głowami muzyczny dron, prezentujący standardy jazzowe i zapraszający na sobotnie wydarzenia festiwalowe do Radiowej „Jedynki” i na media społecznościowe Wiosny Jazzowej oraz Miasta Zakopane.


1 maja od rana, programem „Jedyne takie miejsce” rozpocznie się Muzyczna Sobota z Programem Pierwszym Polskiego Radia rejestrowana na żywo w Zakopanem. Transmisja radiowa i online pozwoli na dotarcie z programem 17. edycji Wiosny Jazowej do wszystkich fanów tego wydarzenia. Na antenie radia pojawią się wywiady z muzykami i organizatorami festiwalu, a wieczorem na wirtualnej zakopiańskiej scenie jazzowej zagrają gwiazdy tegorocznej Wiosny Jazzowej - zespół Harmony Trejo, a po nim w projekcie „Andrzej Zaucha – Songbook” Janusz Szrom i towarzyszący mu czołowi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej: Paweł Perliński, Andrzej Łukasik i Marcin Jahr. Streaming obu koncertów w sieci dostępny będzie dla słuchaczy na FB wydarzenia, FB Miasta Zakopane oraz na portalu Zakopane.pl.

Program 17. Wiosny Jazzowej dostępny jest w Co Gdzie Kiedy

opr.s/ zdj. UM Zakopane
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama