Szczepienie na deptaku

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Na Krupówkach powstało namiotowe miasteczko, w którym można zaszczepić się przeciwko COVID‑19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Akcji towarzyszy wiele atrakcji od spotkań z folklorem i ścianki wspinaczkowej po prezentację sprzętu przez służby mundurowe.

Punkt plenerowy został uruchomiony w ramach akcji szczepień w województwie małopolskim „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” zorganizowanej przez Wojewodę Małopolskiego oraz jednostki samorządu terytorialnego jednocześnie w miastach Zakopane, Szczawnica, Krynica-Zdrój i w gminie Klucze.

Szczepienia są wykonywane równolegle przez dwa zespoły medyczne ze Szpitala Powiatowego im. dr. Tytusa Chałubińskiego. Do ich dyspozycji na dwa dni zostało przeznaczone 2.000 szczepionek.

Działanie punktu w imieniu wszystkich organizatorów zainaugurowała zastępca burmistrza Miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz starosta tatrzański Piotr Bąk.- Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych i z tego względu możliwość powrotu do normalności i zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważna. Osoby, które się szczepią i przestrzegają wszelkich rygorów, dają taką właśnie szansę – na powrót do normalności w naszym mieście, dają możliwość funkcjonowania całej branży turystycznej – hoteli, restauracji, różnych usług. Nasze miasto może powrócić do organizowania festiwali, koncertów, wystaw, spotkań. Bardzo nam tego brakowało w czasie epidemii. Teraz cieszymy się, że znów możemy dla Państwa działać i zapraszać do Zakopanego na różne wydarzenia kulturalne i sportowe - mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica. - Gorąco zachęcam do zaszczepienia się w ten weekend w Zakopanem. Zróbmy to dla naszego wspólnego dobra. Spodziewamy się w Zakopanem wielu gości. Liczymy, że skorzystają oni z możliwości szczepienia. Gorąco zapraszamy także mieszkańców, którzy bez wcześniejszej rejestracji w łatwo dostępnym miejscu w centrum miasta będą mogli otrzymać szczepionkę - dodaje.

Plenerowy punkt szczepień będzie działał w sobotę oraz niedzielę, 12 i 13 czerwca, w godzinach 10:00 – 18:00 lub do ostatniej szczepionki na ulicy Krupówki obok poczty.

Przy okazji szczepienia UM zachęca do odwiedzenia stoisk i atrakcji przygotowanych m.in. przez:
- Centrum Informacji Turystycznej,
- Komendę Powiatową Policji w Zakopanem,
- Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Zakopanem,
- 16 Batalion Powietrznodesantowy im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki,
- Wojskową Komendę Uzupełnień w Nowym Targu,
- Straż Graniczną,
- Nadleśnictwo Nowy Targ,
- Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zakopanem.

źródło: UM Zakopane, rs/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama