Nie Pompujesz – Nie Jedziesz w Zakopanem.

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Po dwóch poprzednich etapach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz czyli największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach w Polance Wielkiej i Nowym Sączu 17 lipca impreza przybędzie pod Tatry.

Będzie to prawdziwe święto dla wszystkich rowerzystów i hulajnogowców! Tego dnia każdy, niezależnie od umiejętności, będzie mógł walczyć o punkty do klasyfikacji cyklu czy o awans do wielkiego finału, który odbędzie się we wrześniu w Nowej Soli! Wydarzenie jest wspierane przez Małopolskę.

Wybudowany przez BT Project pumptrack w Zakopanem (na terenie Zespołu Szkół SMS Zakopane) będzie w tym dniu najważniejszym torem w Polsce. To tutaj na czwartą rundę cyklu zjadą się spragnieni pumptrackowych emocji zawodnicy oraz znakomici rowerzyści ekstremalni. Będzie to także szansa na walkę o awans do finałowych zawodów w Nowej Soli. Awans z Nowego Sącza uzyska 3 najlepszych zawodników z kategorii PRO i 3 najlepsze zawodniczki z kategorii Kobiety!
Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocje to nie tylko sportowa rywalizacja ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodach oprócz walki czekać będą na uczestników liczne atrakcje jak: strefa chillout`u od Red Bulla, testy rowerów NS Bikes czy muzyczne dźwięki DJ`ów.

Zawodnicy będą mogli liczyć na profesjonalne zdjęcia z wyścigu, które organizator udostępni w swoich kanałach informacyjnych! Będzie to z pewnością znakomita pamiątka.

Do rywalizacji organizator cyklu Sfera Sportu wraz z SMS Zakopane zaprasza każdego niezależnie od umiejętności! W tym celu przygotowano kilka kategorii startu aby każdy znalazł coś dla siebie.

Pamiętać jednak należy o rejestracji do zawodów! Odbywają się one wyłącznie on-line na stronie www.pompuje.pl. Na miejscu zawodów nie będzie możliwości rejestracji do zawodów.

O co walczymy?
W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu! Oczywiście nie trzeba startować we wszystkich rundach. Można wystartować tylko w jednej! Ponadto w kategorii PRO oraz Kobiety do wywalczenia jest awans do Wielkiego Finału cyklu! Awans ten otrzyma trzech najlepszych w rundzie z kategorii Pro oraz Kobiety! Łącznie do wielkiego finału w Nowej Soli awansuje 24 zawodników (21 wyłonionych z eliminacji + 3 dzikie karty wręczone przez organizatora).

Jak wygląda rywalizacja w rundzie eliminacyjnej?
Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów, każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów, w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

Szczegóły wydarzenia:
Data: 17.07.2021
Kategorie: PRO, Amator, KIDS (od 6 do 12 lat), Hulajnoga, Kobiety
Godzina: treningi i odbiór numerów startowych od 11:00 – 13:45, start zawodów 14:00
Zapisy: wyłącznie na stronie www.pompuje.pl (brak możliwości zapisów na miejscu)
Wpisowe: 0 złotych
Informacje: Projekt realizowany przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego

Cały kalendarz cyklu:
17.07.2021 - Zakopane
06.08.2021 - Limanowa
21.08.2021 - Bełchatów
04.09.2021 - Nowa Sól
04.09.2021 - Nowa Sól (Wielki Finał)

mat. prasowe, zdj. Adam Glosowic


Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama