Piłka nożna. Wisła - Polonia 1:3 (zdjęcia)

W trzecim meczu sezonu wiślacy znów jako pierwsi stracili bramkę. Najpierw udało się jednak wygrać, potem tylko zremisować, w piątek nie udało się już nic. Łukasz Burliga na spółkę z Sergeiem Pareiko sprezentowali bowiem jeszcze przed przerwą rywalom drugiego gola i choć małą nadzieję dał Ivica Iliev, to w końcówce Wisłę dobił Paweł Wszołek i Biała Gwiazda z warszawską Polonią aż 1:3.

Wiślacy zaczęli mecz z "Czarnymi Koszulami" dobrze, bo już w 4. minucie Mariusza Pawełka sprawdził Szewczyk, ale były bramkarz Wisły nie miał prawa się w tej sytuacji pomylić. Gorzej mogło być dla niego pięć minut później, kiedy po faulu na Cezarym Wilku mieliśmy rzut wolny sprzed linii pola karnego. Iliev tylko nieznacznie przeniósł piłkę nad bramką Polonii. Gdyby było niżej - "Mario" musiałby wyciągnąć piłkę z siatki.

Niestety od tego momentu inicjatywę przejęli poloniści. Już w 10. minucie po kiksie Jana Frederiksena bliski szczęścia mógł być Łukasz Teodorczyk, ale fatalnie skisował. Źle uderzył też zaraz potem Diemé Yahiya i były to pierwsze sygnały ostrzegawcze.

W 17. minucie zamieniły się już jednak na gola. Po faulu bardzo słabo grającego Osmana Cháveza, w nasze pole karne dośrodkował Tomasz Brzyski, Teodorczyk wyskoczył lepiej od asekurującego go Cwetana Genkowa i było 0-1. Sergei Pareiko tylko odprowadził piłkę wzrokiem...

Niestety wynik ten nie utrzymał się do przerwy, bo gola sprezentowali frajersko gościom Burliga z Pareiką. Pierwszy blokował piłkę, drugi jej nie złapał, a ta potoczyła się pod nogi Wladimera Dwaliszwiliego, który strzelił jedną z najłatwiejszych bramek w swojej karierze.

W 62. minucie Michała nie zablokował już nikt, bo świetnie zagrał do Ilieva, a ten w sytuacji sam na sam nie dał Pawełkowi szans. 1-2 i około pół godziny na odrabianie strat... Tyle, że nie bardzo było jak odrabiać.

W 82. minucie wiślacy nadziali się na kontrę, po której Wszołek zabawił się z naszymi obrońcami jak chciał i huknął pewnie do bramki. 1-3...