Zbliża się Tatra Road Race

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Już w sobotę kolarze z całej Polski i nie tylko zjadą pod Tatry by wziąć udział w kolejnej edycji wyścigu kolarskiego Tatra Road Race, który rozgrywany jest od 2015 roku.

Start i meta wyścigu zlokalizowane są w malowniczym Kościelisku na szczycie Pasma Gubałówki z widokiem na Giewont, które zapewnia niesamowity góralski klimat i od samego startu pokazuje kolarzom co to góry, witając ich widokowym i wymagającymi podjazdami pod Butorowy Wierch, a na dobicie finałowy długi podjazd pod Butorowy od Dzianisza.

Następnie zawodnicy jadą po malowniczych trasach Gminy Czarny Dunajec, gdzie czekają na nich wymagające podjazdy pod Ostrysz, Bachledówkę, Ciche i Gminy Poronin z męczącym podjazdem pod Słodyczki.

Na dodatkowych pętlach dystansu Hell poprowadzonych w większości po widokowych trasach naszego Partnera Głównego-Gminy Szaflary, zawodnicy będą musieli zmierzyć się z kultowym podjazdem "Pitoniówka", który nie jednemu śni się długo po nocach, ale pojadą też drogami z pięknymi panoramami Tatr i Podhala "Drogą Papieską" i Gancarze w Maruszynie.

Start dystansu 54 km o godzinie 10:30, pół godziny wcześniej startują kolarze na trasę piekielnego dystansu HELL liczącą 120 km.

Strat zlokalizowany jest w punkcie widokowym przy ul. Salamandra w Kościelisku. Meta przy Rezydencji Gubałówka przy ulicy Droga do Zubków.

Patronem medialnym Tatra Road Race od samego początku jest MalopolskaOnline.pl! Zobacz nasze relacje z poprzednich lat.

źródło: mat. prasowe

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama