Cudzoziemiec zatrzymany przez strażników granicznych z Zakopanego

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali cudzoziemca, którego personalia widniały w wykazie osób niepożądanych w Polsce. Kolejny raz powodem figurowania w rejestrze osób niepożądanych okazał się alkohol…


W minionym tygodniu informowaliśmy o zatrzymaniu 37-letniego obywatela Ukrainy, który za jazdę pod wpływem alkoholu został umieszony w wykazie osób niepożądanych w Polsce.

Tym razem, z tego samego powodu strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali 42-letniego Ukraińca. Cudzoziemiec w grudniu 2021 r. został skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 1 roku oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.

W związku z tym, że pobyt cudzoziemca na terytorium Polski jest niezgodny z przepisami dotyczącymi warunków wjazdu i pobytu, Komendant Placówki SG w Zakopanem wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania 42-latka do powrotu na Ukrainę. Dodatkowo, cudzoziemcowi grozi kilkuletni zakaz wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

źródło: Straż Graniczna;

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama