Finał Pucharu Zakopanego, zimowo-karnawałowa zabawa i pomoc dla Matyldy

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W najbliższą sobotę 19 lutego na Stacji Narciarskiej Szymoszkowa czekają nas wielkie sportowe emocje i karnawałowa plenerowa zabawa. Finałowe zawody Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim będą miały wyjątkową oprawę.

Najpierw na stoku będą rywalizować narciarze-amatorzy, a potem na stacji narciarskiej zapanuje gorąca atmosfera apres-ski. Będzie muzycznie i karnawałowo w strefie relaksu, z  niespodziankami związanymi z czasem niedawnych Walentynek i  hasłem KOCHAM ZAKOPANE. Będziemy także wraz z wyjątkowym misiem pomagać małej Matyldzie.

W Zakopanem zima w pełni, trwa góralski karnawał, a narciarze walczą o najbardziej prestiżową w kraju nagrodę w narciarstwie alpejskim. Przypominamy: zapisy do udziału w finałowych zawodach tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego Amatorów trwają do południa w czwartek (17 lutego).

Zapisy i harmonogram na stronie: www.zakopane.pl/pucharzakopanego

Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie wyników wszystkich trzech zawodów zorganizowanych w ramach tegorocznej edycji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by na Polanie Szymoszkowej swoich sił spróbowali również ci narciarze, którzy do tej pory nie startowali.

Zobacz nasze relacje z poprzednich edycji tegorocznego Pucharu Zakopanego - w miniony weekend narciarze rywalizowali na Kasprowym Wierchu a początkiem stycznia na Harendzie


Tradycyjnie na stoku pokażą się również dzieci - uczestnicy 44. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim oraz podopieczni Fundacji Handicap Zakopane, znakomicie radzący sobie na narciarskim stoku.

Zawody połączone zostaną z akcją promującą zbiórkę prowadzoną przez Fundację Siepomaga na rzecz 7-miesięcznej mieszkanki Kościeliska – Matyldy, która urodziła się z ciężką wadą serca i pilnie musi przejść operację w USA. Rodzicom wciąż na ten cel brakuje ponad 3,8 mln zł. Stację narciarską odwiedzi Air Teddy Bear Staszek - Najdzielniejszy Miś Na Świecie. Pomaga on chorym dzieciom, wykonując loty po całym świecie, odwiedzając rzesze miejsc i spotykając wspaniałych ludzi. Staszek pomógł już zebrać ponad milion złotych dla wielu dzieci. Miś ma ponad 300 godzin spędzone w powietrzu, latał na ponad 20 różnych typach statków powietrznych, ma za sobą loty balonem, szybowcem i wojskowymi statkami. Pełnił misje w Kuwejcie, Iraku czy w Afganistanie.

Organizatorzy, Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Zakopiańskie Stacje Narciarskie, zadbali o profesjonalną oprawę imprezy i atrakcyjne nagrody. Zapewniają, że nikt nie odejdzie z pustymi rękami.

Dla zwycięzcy i 30 najlepszych zawodników partner strategiczny Medical Art Clinic Podhale przygotował nagrody o łącznej wartości 30 tysięcy złotych. Dodatkowo od Vola Racing oraz Malczewski Sport czterech najlepszych zawodników otrzyma vouchery o łącznej wartości 2000 zł do zrealizowania w sklepach sportowych fundatorów. 

Dla wszystkich uczestników i kibiców przygotowano słodkie niespodzianki, a po zawodach i ceremonii wręczenia nagród na Polanie Szymoszkowej zapanuje, znana z najlepszych kurortów narciarskich na świecie, atmosfera apres-ski, czyli rozrywka na narciarskim stoku, którą organizuje się już po zakończeniu szusowania.

Zapraszamy do strefy relaksu z leżakami, by uwieczniać na zdjęciach piękny widok na Giewont i Tatry. Przy okazji organizatorzy zachęcają, by publikowane w mediach społecznościowych zdjęcia oznaczyć hasztagiem #kochamzakopane.

Głównym punktem części rozrywkowej będzie koncert Ady Dijuk, którą wspierać będzie gitarowym brzmieniem Michał Magister Racułt. Repertuar zapowiada się iście światowo – covery największych i najpopularniejszych hitów zapewne wszystkim obecnym przypadną do gustu.


Ada Dijuk to finalistka telewizyjnego programu „Śpiewajmy razem - All Together now” w Polsacie, uczestniczka pierwszej polskiej edycji programu „APLAUZ, APLAUZ !” emitowanego przez stację TVN oraz programu Must be the music - Tylko Muzyka. Towarzyszący jej gitarzysta Michał Magister Racułt to istny wulkan energii – dbający o kunszt gitarowego brzmienia, którego inspiruje twórczość E. Claptona i J. Hendrixa.

Początek zawodów na Polanie Szymoszkowej w sobotę 19 lutego o godz. 8.00. 
Moc atrakcji, piękna zimowa aura i trwający w górach karnawał gwarantują udany sportowo - muzyczny wypoczynek w Zakopanem. Zawody na Szymoszkowej  będą doskonałą okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do włączenia się w akcję pomocy dla Matyldy.

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama