Red Bull Szybka Tura – podejmij wyzwanie Andrzeja Bargiela na Skrzycznem, Szrenicy i Kasprowym Wierchu

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Już 19 lutego rusza Red Bull Szybka Tura, wirtualne wyzwanie dla miłośników skitouringu. W tym roku Andrzej Bargiel wyznaczył trasy w trzech lokalizacjach: Tatrach, Beskidach i Karkonoszach.

Na każdego, kto pokona na nartach lub splitboardzie wybrany segment, zarejestruje aktywność za pomocą aplikacji Strava i wypełni formularz na stronie wydarzenia, czeka nagroda gwarantowana. Wydarzenie zakończy wyścig na żywo na szczyt Kasprowego Wierchu.

Red Bull Szybka Tura to jedyne w swoim rodzaju zawody dla miłośników skitouringu, których celem jest dobra zabawa i dotarcie w jak najkrótszym czasie na nartach lub splitboardzie na szczyty Kasprowego Wierchu, Szrenicy lub Skrzycznego. By wziąć udział w wyzwaniu wystarczy od 19 lutego do 20 marca pokonać jedną z trzech tras, na których utworzone zostały segmenty Red Bull Szybka Tura 2022 i zarejestrować aktywność za pomocą aplikacji Strava (lub sparowaną z nią aplikacją Garmin Connect). Każdy, kto wypełni następnie formularz na stronie redbull.pl/szybkatura i zostanie sklasyfikowany, otrzyma nagrodę gwarantowaną.

Zobacz film, w którym Andrzej Bargiel tłumaczy, jak wziąć udział w Red Bull Szybka Tura


Partnerzy imprezy – marki Garmin i Salomon – przygotowali nagrody za najlepszy czas wśród kobiet i mężczyzn na określonych odcinkach trasy, najlepszy czas w każdym tygodniu, a także całym okresie trwania wyzwania. Warto pamiętać o robieniu zdjęć z trasy, na autora lub autorkę najciekawszego czeka wycieczka w góry z Andrzejem Bargielem!

- Red Bull Szybka Tura to coś więcej niż sportowe zawody. Trasy wyznaczone zostały tak, by w imprezie mógł wystartować każdy, kto lubi się ruszać i dobrze czuje się na nartach. Dla niektórych wyzwaniem będzie pokonanie trasy raz. Inni pokonają segmenty wielokrotnie, walcząc o najlepszy czas. Wszyscy sprawdzą przede wszystkim swoje możliwości – tłumaczy Andrzej Bargiel i dodaje – W ostatnich latach skitouring bardzo się rozwinął. Chwilę temu wszyscy się znaliśmy i po modelu nart potrafiliśmy rozpoznać każdego kolegę w górach, a teraz ta społeczność mocno się rozrosła. Chcieliśmy zorganizować dla narciarzy wydarzenie, które pozwoli im poznawać się i fajnie spędzać czas. Przy okazji chcemy też edukować środowisko w tematach związanych z bezpieczeństwem w górach i budować świadomość tego jak wygląda nasz sport. -

Najszybsi zawodnicy i zawodniczki na poszczególnych segmentach Red Bull Szybka Tura otrzymają pakiety startowe na wyścig na żywo, który odbędzie się 26 marca na Kasprowym Wierchu. Rejestracja na to wydarzenie dla wszystkich chętnych ruszy 1 marca.

Red Bull Szybka Tura to wyjątkowa przygoda nie tylko pod względem sportowym. Trasy poprowadzone zostały z poszanowaniem przyrody i zasad obowiązujących na obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Karkonoskiego Parku Narodowego i Szczyrk Mountain Resort. Biorąc udział w wyzwaniu należy zapoznać się z możliwymi trasami zjazdu ze wszystkich trzech szczytów, tak aby zawsze poruszać się tylko po udostępnionych do tego terenach i przed zapadnięciem zmroku. Wybierając się w wyższe partie Tatr czy Karkonoszy należy także pamiętać o potencjalnym zagrożeniu lawinowym, posiadać sprzęt lawinowy i wiedzieć jak się nim posługiwać. Przed każdym wyjściem w góry należy zapoznać się z prognozą pogody i komunikatami na temat aktualnych warunków i zagrożenia lawinowego.

Więcej informacji na temat wydarzenia: www.redbull.com
mat. prasowe, fot, Bart Pawlik
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama