Sepak Takraw: KS Rysy w podwójnej koronie (zdjęcia)

Sezon 2021/2022 w dyscyplinie Sepak Takraw dobiegł końca.Ostatnim akcentem sezonu była zorganizowana w niedziela na obiektach Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej, druga edycja Mistrzostw Polski w Sepak Takraw na śniegu

Zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn, Mistrzem Polski na śniegu został KS Rysy Bukowina Tatrzańska. Puchary oraz medale w kategorii kobieti mężczyzn ufundowała Cyfrowa Husaria.

Kobiety finał:
W finale wystąpiły drużyny KS Rysy Bukowina Tatrzańska oraz LKS Rolnik B.Głogówek mecz był dosyć ciekawy ale wygrała drużyna bardziej doświadczona. Zawodniczki LKS Rolnik B. Głogówek przyjechały z województwa Opolskiego, które pokonały około 300 kilometrową drogę. Trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski zdobyły rezerwy Rysów.

KS Rysy Bukowina Tatrzańska - LKS Rolnik B.Głogówek 2:0 (21:13) (21:12)
KS Rysy Bukowina Tatrzańska: Aleksandra Kukuczka, Emilia Kukuczka - trener Paweł Podczerwiński
LKS Rolnik B.Głogówek: Anna Globisz, Magdalena Religa, Iwona Wotka - kierownik Rafał Brylka trener Stanisław Dyja

Mężczyzna finał:
Bardzo dobry mecz w wykonaniu ULKS Zaklik Zakliczyn który mocno zawiesił poprzeczkę Rysom. Pierwszy set gładko wygrywają KS Rysy, drugi mimo prowadzenie Rysów końcówka seta to przepiękna gra zawodników z Zakliczyna i wygrana rzutem na taśmę.Przegrana w drugim secie bardzo mobilizująco podziałała na KS Rysy które wygrały (15:2) i zdobyli Mistrzostwo Polski.Trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski zdobyły rezerwy Rysów
KS Rysy Bukowina Tatrzańska - ULKS Zaklik Zakliczyn 2:1 (21:10), (19:21), (15:2)
KS Rysy Bukowina Tatrzańska - Targosz Maciej, Krzysztof Wojtanek, Paweł Podczerwiński, Leszek Kopicki, Aleksander Wiśniewski - trener: Paweł Podczerwiński
ULKS Zaklik Zakliczyn: Igor Matoga, Jakub Rybka, Gabryś Burkat, Oskar Kapuściński - trener Wiktor Piwowarski