X Puchar Misia Stramusia

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W sobotę w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal w Zakopanem, odbył się jubileuszowy, X Puchar Misia Stramusia - zawody narciarskie i snowboardowe dla dzieci.

Od wczesnego ranka, mocne wietrzne podmuchy stawiały wydarzenie pod zanikiem zapytania. Przed godziną 10:00 Miś Stramuś przebrany odświętnie w koronę i swoją wyjściową pelerynę, w eskorcie zakopiańskiej Policji - Partnera szkoły z którą wspólnie promuje bezpieczeństwo na stoku oraz Instruktorów przybył pod stok.

Jako pierwsza na nartach wystartowała kategoria klub sportowy, następnie najmłodsi zawodnicy w kategorii rekreacja – uczestnicy kursów feryjnych oraz zgłoszeni indywidualnie przybyli ze wszystkich stron całej Polski. Warunki na trasie nie były łatwe. Wiatr, twardy przewiany śnieg, do tego ustawione na trasie SKI CROSS przeszkody, równoważnie, tunele i pochylnie.

Po zakończonym przejeździe każde dziecko otrzymało medal, dyplom za udział oraz pakiet upominków ufundowanych przez tegorocznych sponsorów X Pucharu.
W oczekiwaniu na dekorację można było pojeździć na saneczkach w nosalowym ogródku saneczkowym, posilić się w Karczmie Nosal, skorzystać z warsztatów i animacji przygotowanych przez organizatora w Stramuśland.

Około południa odbyła się rywalizacja w kategorii snowboard, a zaraz potem całe rodziny mogły wziąć udział w „Pucharze Rodzinnym ” bardzo lubianej przez uczestników konkurencji podczas, której rodzic biegnie „pod górę” w rakietach śnieżnych, a dziecko jak najszybciej zjeżdża do mety.

Dzieci, które stanęły na podium w każdej z konkurencji otrzymały nagrody od sponsorów: Ziaja, Barbie, Hotweels, Rossignol, Energylandia, Lemon Explore, Termy Szaflary, Termy Chochołowskie, Termy Gorący Potok, Kolejkowo, Blachotrapez, Illusion Hause, Aksjomat.

Ależ się działo - dzieciaki nie mogły udźwignąć nagród!
To nie wszystko! Każdy kto choć raz brał udział w zawodach o Puchar Misia Stramusia wie, że na koniec odbyło się emocjonujące, wielkie losowanie. Z pośród wszystkich koszulek startowych Miś Stramuś losował nagrody takie jak: rodzinny pobyt w Austrii w AlpenHotel Kindl **** w Dolinie Stubai, weekendowy pobyt dla całej rodziny w hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa, rodzinne NABE SPA, kolaję dla rodziny w restauracji Marilor i w restauracji Regionalnej Nosalowy Dwór Resort & Spa, rodzinny wjazd na Kasprowy Wierch od PKL, rodzinne zwiedzanie trasy turystycznej w Kopalni Soli Wieliczka, kolację i degustację w GENEPI, kursy narciarskie z Misiem Stramusiem w Szkole Narciarskiej i Snowboardowej STRAMA, wycieczkę do Budapesztu z Centrum Wycieczek STRAMA oraz całosezonowy skipass Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na XI PUCHAR MISIA STRAMUSIA w lutym 2023 roku!

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane i patronatem medialnym RMF FM oraz TVP ABC.

źródło: organizator Pucharu Misia Stramusia 
Szkoła Narciarska i Snowboardowa STRAMA Zakopane
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama