BGK Puchar SN PTT w narciarstwie alpejskim zakończony!

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

BGK Puchar SN PTT w narciarstwie alpejskim, zorganizowany w ramach Jubileuszu 115-lecia SN PTT 1907 Zakopane, za nami. 24 lutego 2022 roku w ośrodku narciarskim Harenda w Zakopanem rozegrane zostały zawody dla alpejczyków ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Na starcie stanęło ponad 200 narciarzy. W ramach zawodów odbyły się dwa przejazdy. Pierwszy z nich, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, dodatkowo wyłonił na stoku Mistrzów Powiatu Tatrzańskiego.

„Imponująca liczba zawodników w dwóch przejazdach, piękna pogoda, wspaniała atmosfera, atrakcyjne nagrody i słodki poczęstunek dla każdego zawodnika. To wszystko jest gwarancją, że zawody się udały” – powiedział Dyrektor MOSiR w Zakopanem Leszek Behounek.

Klub sportowy SN PTT 1907 Zakopane był organizatorem drugiego przejazdu oraz w ramach BGK Puchar SN PTT prowadził łączną klasyfikację obu przejazdów, dzięki czemu poznaliśmy zwycięzców BGK Pucharu SN PTT w narciarstwie alpejskim. W tej rywalizacji na najlepszych alpejczyków w kategoriach wiekowych czekały puchary i cenne nagrody, a także walka o tytuł „najszybszej zawodniczki” i „najszybszego zawodnika”. Sponsorem głównym zawodów był Bank Gospodarstwa Krajowego.

– „W tym roku obchodzimy wyjątkowy jubileusz 115-lecia klubu SN PTT. Klubu, który wychował w swojej historii 29. Olimpijczyków. Rozegrane dzisiaj zawody zapoczątkowały tegoroczne obchody i trzeba przyznać, że dzięki wsparciu naszych sponsorów, była to impreza na wysokim poziomie. Docenić należy także współpracę z MOSiR Zakopane, która w roku 115-lecia naszego klubu nabrała tempa” – podsumował Ireneusz Kubin, v-ce Prezes SN PTT 1907 Zakopane. W najbliższych tygodniach kolejne sportowe imprezy towarzyszące Jubileuszowi! – dodaje Kubin.


mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama