Mistrzostwa wystartowały na skoczni i trasach

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Zapadły pierwsze rozstrzygnięcia Mistrzostw Świata Juniorów, których miejscem są nowoczesne obiekty Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Jesteśmy zadowoleni z faktu, że inwestycje w infrastrukturę sportową, poczynione w ostatnich latach przy znaczącym udziale środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki, mają bezpośrednie przełożenie na organizację imprez o coraz bardziej znaczącej randze – mówi Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS-OPO w Zakopanem.


Włoszka Annika Sieff nie miała sobie równych w rywalizacji kobiecej w kombinacji norweskiej. To zasługa jej świetnej postawy na 5-kilometrowej trasie biegowej. Srebro przypadło Japonce Haruce Kasai, a brąz Nathalie Armbruster z Niemiec. Poza podium wypadła prowadząca po skoku na skoczni HS-105 kompleksu Średniej Krokwi Austriaczka Annalena Slamik.

Męską część zawodów złotem zwieńczył Stefan Rettenegger z Austrii, który zaprezentował na inaugurację czempionatu równą formę. Na skoczni zajął 3. lokatę, a w biegu na dystansie 10 km uzyskał drugi czas. Fin Perttu Reponen był zdecydowanie najszybszy na trasie, co zapewniło mu wicemistrzostwo świata. Tristan Sommerfeldt z Niemiec stanął na najniższym stopniu podium.

Najlepsi z reprezentantów Polski to Natalia Słowik – 16. miejsce oraz Maciej Gąsienica-Ciaptak – 35. w końcowej klasyfikacji.


 

Już dziś na Średniej Krokwi (HS-105) o medale powalczą skoczkinie i skoczkowie narciarscy – o godzinie 16:00 początek konkursu kobiet, o godz. 19:30 rozpocznie się pierwsza seria zmagań mężczyzn. Czy polscy skoczkowie odegrają istotne role podczas konkursu indywidualnego? O swoich oczekiwaniach związanych z zawodami mówi trener kadry męskiej Daniel Kwiatkowski:


 

mat. prasowe COS Zakopane

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama