BGK Memoriał Józefa Oppenheima w iście zimowych warunkach

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Nie tylko z wyczerpującą, 1400-metrową trasą na szczyt Szymoszkowej, ale także z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi musieli się zmierzyć w sobotę 5. marca zawodnicy startujący w BGK Memoriale Józefa Oppenheima.

Na starcie stanęło czterdziestu śmiałków, którzy na skitourach, na biegówkach, z kijkami nordic walking lub biegiem wyruszyli z dolnej stacji kolei krzesełkowej w stronę mety. Jak trudne to było zadanie wie tylko ten, kto zdecydował się na start!

Jak podkreśla Ireneusz Kubin, v-ce prezes SN PTT, warunki nie przeszkodziły zawodnikom w zaciętej rywalizacji – Mimo śniegu i mrozu, kolejna impreza zorganizowana w roku Jubileuszu 115-lecia SN PTT zakończyła się sukcesem.


Formuła zawodów, w której niemal jednocześnie na trasie rywalizowali zawodnicy z czterech odmiennych dyscyplin była niezwykle intersująca, a rozstrzygnięcia na mecie zaskakujące! Była to impreza szczególna, bo poświęcona pamięci Józefa Oppenheima – jednego z założycieli naszego Klubu, wybitnego narciarza, społecznika i propagatora narciarstwa w Polsce.

Dzięki zaangażowaniu działaczy, licznej grupy wolontariuszy oraz sponsorów zorganizowaliśmy zawody, które miejmy nadzieję, na stałe wpiszą się do kalendarza zakopiańskich imprez. Uśmiechnięte twarze zawodników, świetna atmosfera, która panowała na stoku oraz dobre rezultaty potwierdziły tylko, że to, co robimy ma sens! – zakończył Kubin.


Zawody, dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Zakopane, zorganizowane zostały we współpracy z MOSiR Zakopane oraz Stacją narciarską Szymoszkowa, przy nieocenionym wsparciu sponsorów Klubu – Banku Gospodarstwa Krajowego i firmy Budimex.

źródło: mat. prasowe

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama