Pozytywna palma wielkanocna - dla Klary z Brzeszcz

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Pozytywne nagrody trafią do zwycięzców w konkursie na Pozytywną palmę wielkanocną. Konkurs zorganizowany jest, by wesprzeć Klarę Gryczkę z Brzeszcz.

Stowarzyszenie zaprasza przedszkolaków, uczniów różnych szkół, rodziny. Każdy może wziąć udział w zabawie. Liczy się pomysłowość w wykonaniu tradycyjnej palmy, którą później stowarzyszenie wystawi na charytatywnym jarmarku.

„Dzięki temu pomożesz malutkiej Klarze z Brzeszcz, podopiecznej stowarzyszenia Pozytywni" – mówi Joanna Makoś, koordynatorka konkursu.

Technika wykonania palmy jest dowolna.

Prace konkursowe można przynieść do partnerów konkursu:
– Gminnej Biblioteki Publicznej w Osieku, ul. Główna 125
w dniach: pon.–śr. 10–18, czw.–pt. 8–16
– Domu Ludowego w Skidziniu, ul. Oświęcimska 1
w dniach pn. godz. 11–15, wt. godz. 16, śr. godz. 8–20, czw. godz. 7–11, pt godz. 16–20
– Możliwy odbiór ze szkół i przedszkoli, tel.: 502 245 386 lub 795 078 273

Koniecznie należy dołączyć do swojej pracy imię, nazwisko oraz nazwę miejscowości, w której mieszkacie i kto wykonał pracę.

Wyniki konkursu Pozytywni udostępnią na profilu Facebookowym do 2 kwietnia do godz. 14, a rozdanie nagród nastąpi w sobotę 2 kwietnia około godz. 17 w Domu Ludowym w Skidziniu podczas Jarmarku Tradycji Wielkanocnych organizowanego przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach.

Na zwycięzców czekają Pozytywne nagrody.

Masz pytania? Zadzwoń do koordynatorek konkursu: 502 245 386 lub 795 078 273

Klara Gryczka jest SLOdziakiem

Zdiagnozowano u niej nieuleczalną chorobę metaboliczną SLOS – Zespół Smitha-Lemliego-Opitza. Urodziła się w październiku 2021 roku, wówczas zmieniło się całe życie rodziny Gryczków i rozpoczęła się walka o życie i zdrowie Klary.

Pierwsze dwa miesiące swojego życia spędziła w szpitalu, gdzie przeszła operację łuku aorty. Operacja na szczęście się udała, ale zespół został i wiele wad z nim związanych. Po powrocie do domu rozpoczęła się intensywna rehabilitacja.

Dzieciństwo Klary wygląda troszkę inaczej niż większości dzieci w jej wieku.

„Ćwiczymy 5 razy w tygodniu – praca z neurologopedą (Klara je przez sondę – brak odruchu ssania) i fizjoterapia. Bez tego Klara nie ma szans ruszyć do przodu – walczymy" – opowiadają nam Barbara i Grzegorz, rodzice dziewczynki.

Klara jest najaktywniejszym członkiem rodziny.

„Czasem w natłoku rehabilitacji nie mamy nawet kiedy zwyczajnie pójść na spacer, bo ciągle zajęcia ze specjalistami, badania czy konsultacje lekarskie” – opowiada Basia Gryczka, mama Klary.

Nie wiadomo jak będzie wyglądać przyszłość Maleństwa: jak będzie się rozwijać, czy będzie siedzieć, czy będzie chodzić. Wiadome jest jedno – nie można jej zostawić samej sobie, a z biegiem lat koszty będą rosnąć. Dojdą wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, a to wiąże się z ogromnymi kosztami.

„Nie jesteśmy w stanie sami finansowo zapewnić córeczce rehabilitacji, w takim wymiarze, w jakim tego potrzebuje” – wyjaśnia Grzegorz, tata Klary.

„Uczymy się dopiero prosić o pomoc, co nie jest łatwe, ale robimy to dla ukochanego dziecka” – dodają rodzice.

Pomóc można wykonując konkursową palmę, wpłacając dowolny datek do skarbonki dziewczynki na siepomaga.pl oraz przybywając na jarmark 2 kwietnia na godz. 16 do domu ludowego w Skidziniu.

Można też wystawić lub nabyć fanty na aukcjach charytatywnych: Pozytywni - Aukcje Dzieciom.


Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama