BGK Memoriał Stanisława Marusarza w międzynarodowej obsadzie

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Rywalizację ponad stu zawodników, reprezentujących pięć państw mogliśmy śledzić 18. marca 2022 r. na Kompleksie Średnich Skoczni Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

BGK Memoriał Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, rozegrany w ramach 44. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych, przeszedł do historii jako impreza międzynarodowa. Nieoczekiwanie na starcie stanęli reprezentanci nie tylko Polski, ale także Słowacji, Łotwy, Ukrainy i Bułgarii, co dodało kolorytu rywalizacji.

Zacięta walka o zwycięstwo w Memoriale toczyła się najpierw na skoczniach K25, K40, i K70, a następnie przeniosła się na trasy biegowe.

– To już trzecia impreza sportowa w roku Jubileuszu 115-lecia Klubu Sportowego SN PTT 1907 Zakopane, która miała dla nas wyjątkowe, bardzo symboliczne znaczenie. Poświęcona była pamięci Stanisława Marusarza – jednego z najwybitniejszych członków Klubu, który jako skoczek narciarski przez wiele lat utrzymywał się na sportowym szczycie – zdobywając srebro na Mistrzostwach Świata w Lahti w 1938 r. i pięciokrotnie reprezentując Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Co ważne, był przy tym wzorem nie tylko sportowca, ale i człowieka – jako patriota i żołnierz Podziemia – powiedział o patronie zawodów Ireneusz Kubin, wiceprezes ds. sportowych Klubu.

– To dla nas duża radość – kontynuował Kubin – że Memoriał cieszył się tak dużym zainteresowaniem zawodników z zagranicy, bo podniosło to rangę zawodów i pozwoliło polskim skoczkom narciarskim i kombinatorom norweskim na sprawdzenie swoich umiejętności z rówieśnikami z Ukrainy, Słowacji, Łotwy i Bułgarii. A to zawsze bardzo cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości!

Wydarzenie, toczące się pod Honorowym Patronatem Piotra Marusarza, zorganizowane zostało przez KS SN PTT 1907 Zakopane i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem – organizatora Ligi, przy wsparciu sponsorów Klubu – Banku Gospodarstwa Krajowego i firmy Budimex oraz dofinansowaniu ze środków UM Zakopane.
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama