W tym roku w Zakopanem tylko dobre eMOCje. Na początek odmieniona „Wiosna Jazzowa”

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Jeden z najważniejszych festiwali w Polsce – „Wiosna Jazzowa” w Zakopanem, w tym roku w nowej formule, z gwiazdami i repertuarem adresowanym tym razem również do szerszej publiczności. Na scenie pojawi się między innymi Ewa Bem, wracająca do koncertowania po kilkuletniej przerwie.

Sprzedaż biletów rusza już od 6 kwietnia za pośrednictwem platform GOING oraz EMPIK BILETY.

Wydarzenia festiwalowe odbywające się podczas weekendu majowego od 30 kwietnia do 2 maja będą bardziej skondensowane. Impreza potrwa krócej niż w latach poprzednich, ale zyska na intensywności wrażeń.

W kameralnym, a eleganckim wnętrzu Miejskiej Galerii Sztuki w otoczeniu Polskiego Plakatu festiwal rozpoczną: ukraiński Artysta Siergiej Wowkotrub i Patsy Gamble Band.

Nie zabraknie też sprawdzonych, nieodłącznych elementów festiwalu jazzowego takich, jak jam session.
Podczas drugiego dnia imprezy wystąpi Krzysztof Ścierański New Quartet oraz wykonawcy interpretujący od nowa legendarne przeboje lat 60. i 70. ub. wieku, a Wojciech Gogolewski Trio zaproponuje koncert „Skaldowie na jazzowo”.

Finał 2 maja zapowiada się imponująco – Sławek Uniatowski z pewnością nie zawiedzie swoich fanów.

Najbardziej wyczekiwanym koncertem będzie z kolei występ Ewy Bem. Artystka wraca na scenę po kilkuletniej przerwie ze swoim nowym albumem „Live”. To zapis koncertu, który odbył się 4 marca 2015 roku w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław. Był to ostatni koncert przed przerwą sceniczną znakomitej wokalistki.

Na płycie można usłyszeć największe przeboje Ewy Bem, a także piosenki z repertuaru Marka Grechuty, Skaldów, Wojciecha Młynarskiego. I zapewne te utwory usłyszymy w Zakopanem.

Dzięki współpracy z Polskim Radiem – Programem Pierwszym koncerty będą również emitowane na antenie radiowej.
To wszystko gwarantuje nową, jeszcze lepszą jakość tej uznanej imprezy. W tym roku zachęcamy, by odkryć Zakopane z jego dobrymi emocjami. Jedną z okazji, by tego dokonać będzie „Wiosna Jazzowa”.

Program Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej publikujemy w dziale Co Gdzie Kiedy

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.
Partner: Aries Hotel&Spa****, Sklep odzieżowy Top Brand (C.H. Krupówki 40)źródło: mat. prasowe, zdj. archiwum malopolskaonlie.pl

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama