75. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu już za nami

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

75. edycja Pucharu PKL przechodzi do historii! Entuzjaści sportów zimowych mogli sprawdzić się w kultowych zawodach w narciarstwie alpejskim organizowanych przez Polskie Koleje Linowe na Kasprowym Wierchu. Swój udział w rywalizacji zgłosiło osiemdziesiąt uczestników w różnych kategoriach.

Polskie Koleje Linowe na pożegnanie zimy dla miłośników białego szaleństwa zorganizowały kolejną, już 75. edycję zawodów o Puchar PKL. Pełnoletni zawodnicy, którzy wypełnili wcześniej formularz zgłoszeniowy i wyrazili chęć udziału w kultowej rywalizacji – 9 kwietnia w sobotę spotkali się w Dolinie Gąsienicowej, by kontynuować tradycję zawodów o Puchar PKL rozgrywanych od 1945 roku na Kasprowym Wierchu.

Każdej edycji Pucharu PKL towarzyszy sportowa adrenalina, a także niesamowite emocje, podobnie było w tym roku. Do 75. edycji zawodów łącznie zgłosiło swój udział osiemdziesiąt osób, które rywalizowały ze sobą w jedynastu kategoriach. Zawody podzielone były na dwie grupy. W pierwszej uczestnikami byli pracownicy PKL, a w drugiej pozostałe osoby, które zgłosiły swój udział w rywalizacji.

Najmłodszy uczestnik zawodów miał 19 lat, a najstarsza zawodniczka 82 lata.

Zwycięzcy oprócz pucharów otrzymali atrakcyjne nagrody między innymi bilety sezonowe, vouchery do wykorzystania w sklepach PKL na Kasprowym Wierchu oraz Gubałówce, a także na zakupy do sklepu PM sport oraz vouchery od firmy Termy Bukovina do term. Dodatkowo każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowy buff z logiem 75. Pucharu PKL oraz mógł wziąć udział w specjalnej loterii z nagrodami.

– Bardzo dziękujemy oraz gratulujemy wszystkim zawodnikom i entuzjastom Pucharu PKL, którzy co roku wspólnie z nami uczestniczą w tym narciarskim święcie. Oczywiście sezon narciarski na Kasprowym Wierchu jeszcze się nie kończy, zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych do naszego ośrodka, gdzie wciąż panują bardzo dobre warunki do jazdy na nartach – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Choć 75. edycja Pucharu PKL w narciarstwie alpejskim już za nami, to zima w Tatrach jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. W ośrodku PKL Kasprowy Wierch wciąż jeszcze utrzymują się dobre warunki do szusowania, a trasy narciarskie dostępne będą przez cały weekend majowy. Termin otwarcia tras uzależniony jest od warunków pogodowych i temperatury w Tatrach.

źródło: mat. prasowe PKL

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama