Rozpoczął się Zakopiański Festiwal Literacki (galeria zdjęć)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Blisko 30-tu autorów i 20 wydawnictw zjechało się do Zakopanego, aby zaprezentować swoje publikacje. - Program mamy tak napięty, że zaczęliśmy prologiem już w czwartek 7 lipca- zaznacza Bożena Gąsienica, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, członek Kapituły Literackiej Nagrody Zakopanego i współorganizatorka Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego.

Tegoroczna już siódma edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego rozpoczęła w piątek 8 lipca. Na Placu Niepodległości w specjalnym namiocie miłośnicy książek mogą znaleźć swoje ulubione publikacje z 20 wydawnictw.

Na scenie odbywają się spotkania z autorami, którzy opowiadają o swoich publikacjach. Przybyła na Plac Niepodległości publiczność ma także okazję zadać pytanie oraz poprosić o autograf.

- Ze względu na napięty program postanowiliśmy poszerzyć festiwal o prolog. Już wczoraj odbyły się spotkania z panią Katarzyną Stoparczyk, która w Zakopanem promowała swoją najnowszą książkę „Jak mieć frajdę w życiu” oraz spotkała się z dziećmi, bo jest gospodynią programu „Dzieci wiedzą lepiej” - informuje Bożena Gąsienica, współorganizatorka festiwalu.

Pierwszy dzień festiwalu to kolejne spotkania z autorami, ale także otwarcie plenerowej wystawy ściśle związanej z książką.

- Otworzymy festiwal otwarciem wystawy plenerowej przy Krupówkach poświęconej misiowi białemu. Biały miś w tym roku obchodzi swoje 100- lecie urodzin. Z tej okazji powstała również książka zatytułowana „Foto z misiem”, którą będziemy promować przy Palcu Niepodległości wraz z autorkami Karkowską Aleksandrą i Caillot Barbarą - dodaje.

Festiwal to także koncerty, na scenie pojawiła się Kapela Hanki Wójciak. W niedzielę 10 lipca podczas Gali Wręczenia Nagrody Literackiej Zakopanego wystąpi Mieczysława Szcześniak.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama