JMP.race na Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym – Rzeszów 2012

W Rzeszowie odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski Masters w kolarstwie szosowym na 98 kilometrowej trasie. Profil pętli nie zapowiadał tego, co faktycznie czekało na kolarzy na dwóch górskich rundach. Zawodnikom przyszło zmagać się ze stromymi podjazdami miejscami o nachyleniu 24%.

Łączne przewyższenia dały w sumie aż 1900m co pokazuje jak wymagająca była trasa. Dodatkowym utrudnieniem był padający deszcz od startu i śliskie niebezpieczne zjazdy na pierwszej rundzie. Na szczęście na drugim okrążeniu przestało padać i zrobiło się bezpieczniej.

Po pierwszym okrążeniu na czele została już tylko ósemka zawodników, a w niej dwóch reprezentantów JMP.race , którzy próbowali swoich sił w przemiennych atakach. Niestety w decydującym momencie po akcji naszych zawodników poszła skuteczna kontra, która rozerwała czołową ósemkę i kolarze do mety na rynku w Rzeszowie dojeżdżali pojedynczo.
Górskim Mistrzem Polski został Kamil Maj z Lublina (zwycięzca wielu wyścigów szosowych w Polsce i na Słowacji), drugi był Grzegorz Tomasiak (MP przełajowy i brązowy medalista MP w Psarach tego roku) a trzeci linię metę minął Tomasz Jajonek.
Ostatecznie zawodnicy JMP.race w tym doborowym gronie spisali się bardzo dobrze. Ernest Kurowski zajął 4 miejsce, a Cezary Szafraniec był 6. Szkoda szans na medal, ale cieszy fakt, że nowotarscy zawodnicy liczyli się w walce do ostatnich kilometrów i tanio nie sprzedali skóry.

Wyścig w Rzeszowie był jednocześnie ostatnim z cyklu Pucharu Fiata organizowanego przez Czesława Langa, gdzie w klasyfikacji generalnej Cezary Szafraniec zajął 3cią lokatę.

MD/ zdj. Zdjęcia: Lang Team