Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów, Bookcrossing oraz aktywni seniorzy na Równi Krupowej (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W ramach „Zarembku Tradycji”, organizowanego podczas XIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych odbywających się w Zakopanem, na warsztatach można było spróbować swoich sił w malowaniu na szkle oraz doniczkach, a także podziwiać jak powstają płaskorzeźby i obrazy do których inspiracją jest tatrzańska przyroda.

Drugi dzień XIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych należał do gminy Biały Dunajec, której przedstawiciele poprowadzili warsztaty, pokazy i prelekcje. W „Zarembku Tradycji” można było spotkać przedstawicielki Klubu Seniora, które zaprezentowały własnoręcznie przygotowane maskotki.

Bardzo dużą popularnością cieszyło się stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu. Bookcrossing, czyli wymiana przeczytanych książek przyciągnęła wielu miłośników literatury.

Największe zainteresowanie sprawiła wśród osób odwiedzających targi Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów. - Pokazujemy rzemiosło, którego nasze dzieci uczą się od najmłodszych lat. Marta Gał wykonywała płaskorzeźbę w drzewie lipowym wioski na tle Tatr. W Skrawku Sztuki Martyna Staszel malowała na żywo Giewont - mówili organizatorzy warsztatów.

Swoich sił turyści mogli spróbować w malowaniu na szkle oraz na doniczkach. - Technika polega na tym, żeby płasko położyć farbę. Dzieci najpierw pod szkłem kładą wzór, który jest przerysowywany, a następnie pokrywają go kolorem - opowiada o zajęciach malowania na szkle Monika Stachowiec, instruktorka prowadząca warsztaty z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu.

ms/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama