Poszukiwany całą noc chłopiec - szczęśliwie odnaleziony (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Trwające całą noc poszukiwania 9-letniego chłopca zakończyły się szczęśliwie. Dziecko zostało odnalezione w rejonie Krupówek. - Wszystkim zaangażowanym dziękuję za pomoc w poszukiwaniach Oliwiera - mówi asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy KPP w Zakopanem.

Od wczoraj w Zakopanem trwały poszukiwania 9-letniego chłopca, który zaginął na Krupówkach. - Poszukiwania zaczęły się wczoraj po godzinie 21.30, kiedy zdenerwowana matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie. Już w nocy policjanci prowadzili poszukiwania. Zostały zaangażowane wszystkie siły, które mieliśmy. Został ogłoszony alarm jednostki - relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Rano poszukiwania przybrały na sile. W akcję włączyło się kilkadziesiąt osób. - Dzisiaj od godzin porannych wspierali nas Strażacy Ochotnicy, wolontariusze, Tatrzańska Grupa Poszukiwawcza i mieszkańcy Zakopanego - informuje Roman Wieczorek. - Wszystkim zaangażowanym dziękuję za pomoc w poszukiwaniach Oliwiera – dodaje.

Teraz zadaniem Policji będzie ustalenie okoliczności, w jakich chłopiec zaginą oraz jak spędził noc.

- Musimy ustalić gdzie dziecko przebywało przez noc, czy było pod czyjaś opieką i czy nic mu nie zagrażało. To będą ustalać śledczy – informuje Roman Wieczorek.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że opiekun dziecka miał być pod wpływem alkoholu.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama