"Siła korzeni" - koncert i nagrody dla zasłużonych (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W koncercie "Sen Maricki" w wykonaniu Vechi Acum udział wzięli górale występujący w 53. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Tego dnia przyznano też nagrody - Zofii Roj Mrozickiej oraz Hance Wójciak.

Środowy wieczór na scenie 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem należał do osób, które ponad wszystko umiłowały ziemię, z której się wywodzą oraz kulturę regionalną. Nagrody "Siła korzeni" zostały przyznane Hannie Wójciak i Zofii Roj Mrozickiej, w której imieniu nagrodę odebrał syn.

- Tak naprawdę to każdy z nas ma te korzenie i tą siłę, żeby być związanym z daną ziemią, rodziną i wiarą. Żeby można było to podtrzymywać. To każdy z nas niezależnie czy góral, czy z centralnej Polski, to przeżywa i ma wzruszenie jak wjeżdża do swojej rodzinnej miejscowości. Z nami są górale z USA, którzy tą siłę mają i czują. Oni występowali na tej scenie - mówił Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Po rozdaniu nagród przyszedł czas na koncert "Sen Maricki" w wykonaniu Vechi Acum. Koncert, to historia młodej dziewczyny wydawanej za mąż, za mężczyznę, którego ona nie kochała. W trakcie koncertu na scenie pojawili się tańczący i śpiewający uczestnicy 53. MFFZG.

Zdjęcia: Marcin Szkodziński
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama