Pierwsza kolejka Polskiej Hokej Ligi za nami

Dziś mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze mecze w sezonie. Inauguracyjne spotkanie rozegrało się między drużynami JKH Jastrzębie oraz Zagłębie Sosnowiec.

Zawodnicy z Sosnowca pokonali gospodarzy wynikiem 4-0. Dominację na boisku zaznaczyli w drugiej tercji, gdy na przestrzeni niecałych dziesięciu minut celne strzały oddali Dominik Nahunko, Armen Khoperia oraz Tomasz Kozłowski. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania Dominik Nahunko jeszcze raz umieścił krążek w bramce.

W drugim meczu kolejki Tauron Podhale Nowy Targ starł się z Re-Plast Unia Oświęcim na lodowisku w Oświęcimiu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po pierwszym golu oddanym ze strony Nowego Targu przez Bartłomieja Neupauera, Unia Oświęcim odgryzła się aż 5 celnymi strzałami. Bramki zdobyli: Pawło Padakin, Krystian Dziubiński, Michael Cichy, Jan Sołtys oraz Andrij Denyskin.

źródło: Biuro prasowe Polskiego Związku Hokeja na Lodzie