Finał maratonów MTB Cyklokarpaty – Sanok 2012 (zdjęcia)

22 września br. w Sanoku, odbyły się finałowe zawody największego cyklu maratonów rowerowych w Polsce południowo-wschodniej Cyklokarpaty. Kolarze nowotarskiego JMP.race stawili się w komplecie walcząc o jak najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Dosyć niska, wrześniowa temperatura i dystans jaki zawodnicy mieli do pokonania nie odstraszył uczestników, których na starcie stanęło ponad 400. Byli wśród nich aktualny mistrz Polski amatorów w maratonach MTB - Arkadiusz Krzesiński czy utytułowany Mirosław Bieniasz.

W tym doborowym towarzystwie JMP.race pokazał prawdziwą klasę zdobywając drużynowo trzecie miejsce. Na 40to kilometrowym dystansie Mega najlepszym z nowotarżan okazał się Krystian Piróg, który zajął trzecie miejsce. Czwarty finiszował Piotr Biernawski, a szósty był Marcin Domin.

Dystans Giga (62km) w Sanoku należał do wspomnianego Arkadiusza Krzesińskiego ale z dużym powodzeniem po „piętach” deptał mu przedstawiciel JMP Cezary Szafraniec, który uplasował się na trzeciej pozycji. Szósty był Krzysztof Mrugała.

Bardzo cieszy także fakt, że dystans Mega w kategorii M4 wygrał Piotr Huzior tym samym umacniając swoją drugą lokatę w klasyfikacji generalnej.