Łanie i jeleń w centrum Zakopanego (zdjęcia i film)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Nic nie pomagają apele o niedokarmianie dzikich zwierząt. Tym razem ktoś wysypał jabłka na Bulwarach Słowackiego na poboczu wąskiej drogi tuż przy potoku.

Stado łań i młody jeleń pasły się w Zakopanem na Bulwarach Słowackiego. Ktoś przy drodze wysypał jabłka, które zasmakowały dzikim zwierzętom. Kierowcy z trudem próbowali omijać zwierzęta zostawiając jak najwięcej miejsca w obawie przed zniszczeniem samochodów.

Tego typu zachowaniem miejscowi pokazują, że za nic mają apele i bezpieczeństwo zwierząt oraz ludzi. Zaledwie kilka dni temu doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia, w którym ciężko ranny został jeleń. Policjanci aby skrócić cierpienie zwierzęcia musieli użyć służbowej broni. O tym wydarzeniu pisał portal podhale24.pl Zderzenie samochodu z jeleniem w centrum Zakopanego.

Przypominamy apel policji, po tym tragicznym zdarzeniu na ul. Kościuszki. - Kolejny raz apelujemy o nie dokarmianie dzikich zwierząt. One doskonale sobie bez nas poradzą w swoim naturalnym środowisku - mówi asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.



ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama