17. kolejka Polskiej Hokej Ligi za nami. To był emocjonujący piątek

Za nami 17. kolejka Polskiej Hokej Ligi. To był żywiołowy piątek. W wyrównanej walce, Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy po rzutach karnych. Emocji nie zabrakło również w pozostałych spotkaniach.

Na lodowisku w Sanoku lepsi okazali się goście. Spotkanie Marma Ciarko STS Sanok z Re-Plast Unia Oświęcim zakończyło się zasłużonym zwycięstwem graczy z Oświęcimia. Biało-niebiescy zdobyli 4 bramki, podczas gdy gospodarzom tylko raz udało się umieścić krążek w bramce.

Zagłębie Sosnowiec świetnie radził sobie w pierwszej tercji, gdy sosnowiczanie oddali dwa celne strzały do bramki GKS-u. Karta odwróciła się jednak w drugiej tercji – GKS Katowice odrobił straty i zwyciężył wynikiem 3:2.

JKH GKS Jastrzębie zdominowało KH Energa Toruń. Drużyna z Jastrzębia strzeliła 6 bramek. Szczególnie dobrze zaprezentował się Mark Kaleinikovas. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2.

O zwycięstwie Cracovii w meczu z GKS Tychy zadecydowały rzuty karne. Po zaciętej walce, decydujący strzał dla Comarchu oddał Grzegorz Sawicki.