Podhalańskie termy uwielbiane przez Polaków

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Redakcja Magazynu Travelist zapytała internautów, które z termalnych kąpielisk w Polsce warto odwiedzić. Białka Tatrzańska, Chochołów i Bukowina Tatrzańska na podium Ogólnopolskiego Rankingu Term 2022

Na mapie Polski można doliczyć się ponad 20 różnych kompleksów, w których baseny wypełnione są wydobywaną z głębin ziemi wodą o temperaturze sięgającej nawet 87°C. Redakcja Magazynu Travelist zapytała internautów, które z termalnych kąpielisk w Polsce warto odwiedzić. Tak powstał Ogólnopolski Ranking Term 2022, w którym znalazło się aż 6 obiektów położonych na Podhalu – co więcej, trzy z nich uplasowały się na pierwszych trzech miejscach. Co wyróżnia zwycięską Termę Bania, Chochołowskie Termy i Termy Bukovina?

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Po przeliczeniu tysięcy głosów internautów wyłoniono zwycięzcę – w tegorocznym rankingu kompleksów termalnych Magazynu Travelist wygrała Terma Bania. Położony w Białce Tatrzańskiej obiekt zachwyca turystów zarówno rozbudowaną ofertą, jak i niesamowitym usytuowaniem u podnóża Tatr. Do dyspozycji gości tego wodnego raju jest 14 basenów wewnętrznych i zewnętrznych o temperaturze od 20 do 38°C i łącznej powierzchni lustra wody 2400 m2, a także sauny i jacuzzi.

Obiekt został podzielony na strefę głośną i cichą, dlatego miejsce dla siebie znajdzie tu każdy członek rodziny. Można skorzystać ze zjeżdżalni o łącznej długości ponad 300 m albo odprężyć się w ciepłej wodzie i podziwiać panoramę górskich szczytów. Na miłośników relaksu czeka także strefa SPA z szerokim wachlarzem relaksacyjnych zabiegów.


Chochołowskie Termy

Na 2. miejscu w gorącym zestawieniu znalazł się największy tego typu kompleks w polskich górach. Chochołowskie Termy, położone w odległości 15 km od centrum Zakopanego, to aż 30 basenów krytych i odkrytych. Na gości czeka ogromna strefa saun i mnóstwo atrakcji – nie tylko dla najmłodszych – w tym m.in. zjeżdżalnia, rwąca rzeka czy wodne masażery.

W Chochołowie zatroszczono się szczególnie o aspekt leczniczy. Na chętnych (i odważnych) czeka „strefa surowej wody” z beczkami napełnionymi naturalną wodą siarczkową pochodzącą bezpośrednio z ujęcia termalnego – bez żadnych procesów uzdatniających. Kąpiel w niej wspomaga leczenie miażdżycy, cukrzycy czy chorób reumatycznych. Warto wspomnieć także o dostępnych na miejscu komorach normobarycznych – pierwszych w tym regionie Polski. Wypełnione są powietrzem o specjalnych parametrach, a przebywanie w nich posiada działanie terapeutyczne.


Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej

Ostatnie miejsce na podium zajęła Bukowina Tatrzańska, a konkretnie usytuowane w jej granicach Termy Bukovina. Piękne widoki na Tatrzański Park Narodowy i lokalizacja z dala od miejskiego zgiełku niczym magnes przyciągają tutaj turystów spragnionych odpoczynku. Na miejscu skorzystać można z kąpieli w dwunastu basenach wypełnionych wodą o temperaturze od 30 do 38°C, z których każdy zaskakuje oryginalną regionalną nazwą (jak choćby „bulgotnik”, „bonior basisty” czy „łozpolono Maryna”).
Odwiedzających oczaruje ponadto liczba dostępnych na miejscu atrakcji, w tym m.in. zjeżdżalnie, sauny, tężnia solankowa czy centrum spa. Dla sportowych freaków przygotowano zajęcia z wodnego aerobiku, a dla dzieci w każdą niedzielę organizowany jest… kurs nurkowania! Miłośnicy dobrej zabawy mogą liczyć z kolei na Noc Basenów, czyli 4-godzinną imprezę w wodzie z oprawą muzyczną i świetlną oraz pokazami tańca.A co z pozostałymi kompleksami termalnymi, które warto odwiedzić? Więcej informacji o innych obiektach, które zwyciężyły w głosowaniu internautów, można przeczytać na stronie: https://magazyn.travelist.pl/gorace-top-10-najpopularniejsze-baseny-termalne-polsce/.

źródło: mat. prasowe Travelist

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama