Sztafetowy bieg ulicami Zakopanego (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Z Parku Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego do Szkoły Podstawowej nr 4 na Olczy odbył się XXIX Sztafetowy Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W zawodach udział wzięło 29 sztafet.

O godz. 10.30 z Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wystartował bieg sztafetowy. Na linii startu ustawili się uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedstawiciele klubów sportowych, a także zespoły sztafetowe złożone z przedstawicieli instytucji i zakładów sportowych.

Jest to cykliczna impreza organizowana przez Szkołę Podstawową nr 4 w Zakopanem. Pierwszy bieg odbył się w 1989 roku - mówi Ireneusz Kubin ze Szkoły Podstawowej nr 4 na Olczy w Zakopanem.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą nieco ponad 6 km. Po starcie w Parku Miejskim zawodnicy udali się ul. Józefa Piłsudskiego pod skocznię. Następnie podbieg pod Hotel Murowanica i dalej ul. Karłowicza przez rondo koło Impreialu aż do szkoły na Olczy.

Biegło nam się bardzo dobrze. Pogoda jest super. Troszkę popadał deszczyk, ale nie przeszkadzało to, a wręcz chłodziło - mówi Rafał Klecha z Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, którego drużyna jako druga minęła linię mety. - Nie wyobrażam sobie życia bez biegania. Namawiam do tego wszystkich, może niekoniecznie do startu w zawodach i zarzynana się, ale każdy ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na zdrowie.

Wśród startujących znalazła się także drużyna kardiologów. - Taki większy wysiłek nawet w ciągu dnia, to bardzo dobra rzecz. Startuje już od kilku lat. W tym roku udało się zorganizować drużynę z samego oddziału kardiologicznego. Mała jednostka, ale udało nam się sześciu zawodników zwerbować - mówi lekarz kardiolog Wojciech Stolarczyk z drużyny oddziału kardiologicznego Powiatowego Szpitala im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. - Bieg, to najprostsza i najlepsza dla organizmu forma wysiłku. Takie zawody tylko dopingują, żeby co jakiś czas na trening się wybrać - dodaje.

Wyniki XXIX Sztafetowego Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego:

Zakłady Pracy:
Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół” (21 min 54,1 s)
Państwowa Straż Pożarna w Zakopanem
SKT nr 67 STO Zakopane
Zespół Kardiologów

Szkoły Ponadpodstawowe:
ZSHT - sztafeta I (24 min 55,3 s)
ZSB - sztafeta I
LO im. O. Balzera
ZSHT - sztafeta II
ZSHT - sztafeta III
ZSB - sztafeta II

Kluby Sportowe:
LO ZSMS w Zakopanem (25 min 14,5 s)
KS Chochołów - sztafeta I
KS Chochołów - sztafeta II
KS Chochołów - sztafeta III

Szkoły Podstawowe - klasy IV-VI
SP 3 Zakopane (27 min 8,6 s)
SP Dzianisz
SP 1 Zakopane
SP Kościelisko
SP 5 Zakopane
SP 7 Zakopane
SP 4 Zakopane
SP 9 Zakopane

Szkoły Podstawowe - klasy VII-VIII
SP 4 Zakopane (26 min 54,5 s)
SP ZSMS Zakopane
SP Kościelisko
SP 9 Zakopane
SP 3 Zakopane
SP 7 Zakopane
SP 5 Zakopane
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama