11 edycja Polki Folki za nami (duża galeria)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Największy pokaz mody folkowej odbył się wczoraj wieczorem w hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „ulubiona 11”.

Polki Folki, to największy pokaz mody folkowej w Polsce. Pomysłodawczynią i organizatorką wydarzenia jest pochodząca z Nowego Targu projektantka mody Aneta Larysa Knap. Na wybiegu można było zobaczyć tradycyjne góralskie stroje, ale także nowoczesne stylizacje inspirowane folklorem. Wszystko to ubrane we wspaniałą oprawę muzyczną.

Goście przybyli do Nosalowego Dworu mogli zobaczyć aż 11 pokazów, w tym najnowszą kolekcję Folk Designe. Aneta Larysa Knap zaprojektowała ubrania inspirując się księżycem.

- Mieliśmy projektantów z całej Polski, ale też byli z Ukrainy. Scenariusz był napisany pod kontem barw wolności i Podhala, a także wzorów małopolski - mówiła po pokazie Aneta Larysa Knap. - Nie szykuje się jeszcze do 12-tej edycji, bo jeszcze po tej emocje nie opadły.

W trakcie pokazu wystąpiła Basia Giewont. Podczas jej występu modelki prezentowały kreacje organizatorki. Wokalistka wcieliła się także w rolę modelki podczas pokazu kolekcji Anety Larysy Kanp.

Na wybiegu zobaczyć można było kreacje: HAFT FASHION & SASA DESIGN GRAFIKI, PATRYCJA PLESIAK & DELMENI FASHION torebki, NATALIA LATSENKO, BAZYLI, BEATA ZHYVUSHKA, GOOSEFLESH & OKO TREND, KAMILA FROELKE, KOVALOWE & JUBILER SEZAM, KLAUDIA KLIMAS & ANUI, FOLK DESIGN & ANUI & YANA NALYVAIKO.

ms/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama