21. kolejka Polskiej Hokej Liga. JKH pokonał wysoko mistrza Polski

W piątek, 18 listopada odbyła się 21. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W derbach Górnego Śląska doszło do niespodzianki, bo JKH GKS Jastrzębie wygrał z GKS Katowice aż 6:0. Zwycięstwa odniosły także Comarch Cracovia, GKS Tychy i Marma Ciarko STS Sanok.

Na Jastorze gospodarze zdecydowanie dominowali, dublety zaliczyli Maciej Urbanowicz i Mark Kaleinikovas. W 38. minucie doszło do pojedynku na pięści pomiędzy Grzegorzem Pasiutem a Hugo Jansonsem. Obaj zawodnicy otrzymali 25 minutowe kary i nie wystąpili już w tym meczu. Dla mistrza Polski była to druga porażka z rzędu, bo we wtorek przegrał z Re-Plast Unią Oświęcim 4:5.

Na lodowisku w Krakowie Pasy pokonały Zagłębie Sosnowiec, a wszystkie bramki padły w drugiej tercji. Ta odsłona gry zakończyła się wynikiem 3:0. Nie było niespodzianki w Tychach, gdzie gospodarze pokonali Tauron Podhale Nowy Targ 5:2. W trzeciej tercji dwa gole strzelił Ondrej Sedivy, który jest mocnym punktem tyszan w tym sezonie. W Toruniu lepsza była drużyna z Sanoka, w której bramki zdobyli pozyskani niedawno bracia, Szwedzi Johan i Elliot Lorraine.

W niedzielę odbędzie się 22. kolejka PHL. Zagłębie Sosnowiec zagra z KH Energa Toruń (godz. 17:00), GKS Katowice z GKS Tychy (17:00) a Tauron Podhale Nowy Targ z Comarch Cracovia (18:00). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.