Pięć godzin fantastycznej zabawy

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Edyta Górniak i Justyna Steczkowska z synami, MaRina, Sara James, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Zenon Martyniuk z zespołem, Daria, Komodo, Sławomir i Kajra, Thomas Anders, ukraińska supergwiazda Dzidzio oraz giganci disco wystąpią podczas „Sylwestra Marzeń z Dwójką” w Zakopanem. Będzie też międzynarodowa gwiazda, ale na razie to niespodzianka.

Widzów czeka prawie pięć godzin fantastycznej zabawy wypełnionej muzyką i tańcem. Odliczanie czas zacząć, o czym podczas wczorajszej konferencji prasowej z Zakopanego poinformowali prezes TVP Mateusz Matyszkowicz i burmistrz Leszek Dorula.

Tegoroczny sylwester Telewizji Polskiej będzie czymś więcej niż tradycyjnym koncertem. Widzów czeka niezwykły muzyczny spektakl, który przeniesie ich w świat największych gwiazd i przebojów disco, kryształowych kul, DJ-ów, remiksów i rozgrzanych do czerwoności parkietów. Akcja widowiska rozegra się wokół imponującej ruchomej DJ-ki. Wszystko to z wykorzystaniem technologii nowej generacji projektorów, mobilnych ekranów, multimediów i feerii świateł. Mając na uwadze aspekt ekologiczny i ekonomiczny, przy budowie scenografii zostaną wykorzystane elementy z ubiegłorocznego show sylwestrowego.

Najważniejsze role w tym spektaklu odegrają gwiazdy i DJ-e, którzy w świecie disco są głównymi aktorami. Nie zabraknie niecodziennych spotkań i duetów. Edycie Górniak w roli DJ-a na scenie towarzyszyć będzie syn Allan „Enso” Krupa. Z synem Leonem Myszkowskim i jego DJ-ską formacją „Mike& Laurent” wystąpi Justyna Steczkowska. Popis umiejętności zaprezentuje formacja Komodo. A młode polskie wokalistki: Sara James, Viki Gabor oraz Daria spotkają się na zakopiańskiej scenie z pewną międzynarodową gwiazdą. Którą? Tego jeszcze nie zdradzamy. Widzów czeka prawdziwa wulkan kobiecej energii, pasji i talentu.

W sylwestrowy wieczór wystąpią też: MaRina, Sławomir i Kajra, Maja Hyży, Kasia Moś, Grupa KOMBI Łosowski, Kuba Szmajkowski, Jan Majewski, zespół Felivers czy barwna karawana Don Vasyla. O podhalański klimat z góralskim przytupem zadbają: Golec uOrkiestra, Staszek Karpiel-Bułecka oraz kapela Ciupaga.

Wydarzeniem będzie występ ukraińskiej supergwiazdy zespołu Dzidzio. Fanów lat 80. w muzyce ucieszy z kolei obecność Thomasa Andersa, współtwórcy legendarnego duetu Modern Talking.

Nie zawiodą giganci disco. Na Równi Krupowej stawią się: Piękni i Młodzi, Playboys, Weekend, Defis, Classic, Boys, MiłyPan, Voyager, Blanka i niekwestionowany król gatunku – Zenon Martyniuk z zespołem, którego „Oczy zielone” osiągnęły na You Tube ponad 200 milionów wyświetleń.

O oprawę choreograficzną zadbają tancerze Agustina Egurroli, a jednym z motywów przewodnich widowiska będą taneczne trendy z TikToka.

Sylwestrowy koncert poprowadzą: Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Iza Krzan, Tomasz Kammel, Aleksander Sikora oraz Norbi.

Tegoroczną edycję „Sylwestra Marzeń z Dwójką” wyreżyseruje Mikołaj Dobrowolski.

Źródło: Biuro Prasowe TVP, UM Zakopane, oprac. r/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama