Można już zapisać się do Pucharu Zakopanego

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Właśnie wystartowały zapisy do Pucharu Zakopanego amatorów w narciarstwie alpejskim. Pierwsze zawody odbędą się już 8 stycznia na stoku ośrodka narciarskiego Harneda.na stronie www.zakopane.pl/pucharzakopanego można zapisać się do dziewiątej już edycji popularnego wśród narciarzy amatorów wydarzenia sportowego jakim jest Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim.

Na stronie www.zakopane.pl/pucharzakopanego można zapisać się do dziewiątej już edycji popularnego wśród narciarzy amatorów wydarzenia sportowego jakim jest Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim.

W tym organizowanym przez Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury cyklicznym wydarzeniu najważniejsze są pozytywne emocje, adrenalina i dobre sportowe współzawodnictwo. Jeśli chcesz poczuć to i Ty - nic prostszego… wystartuj w Pucharze Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim.

Zawody to impreza stworzona dla narciarzy z dużym apetytem na świetną zabawę i tych, których mobilizuje sportowa rywalizacja. Trzy rozgrywki zaplanowano na najlepszych zakopiańskich stokach.
Na początek - 8 stycznia 2023 r. - wymagająca Harenda, nieco później – 4 lutego 2023 r. - Kasprowy Wierch, finał 18 lutego 2023 r. rozegrany będzie na Polanie Szymoszkowej. 


W zawodach udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, które nie są czynnymi zawodnikami. Punkty zdobyte podczas zmagań, wliczane są do punktacji Pucharu Polski Amatorów i Mistrzostw Polski Amatorów, Polskiego Związku Narciarskiego.
Zawodom dorosłych po raz kolejny towarzyszyć będą zmagania dzieci w ramach 45. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim, której ideą jest propagowanie narciarstwa wśród najmłodszych entuzjastów białego szaleństwa.

Dodatkowo w zawodach udział wezmą podopieczni Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane. 

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury.
Imprezę współorganizują: Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa oraz MOSiR Zakopane.

Zobacz nasze relacje z poprzednich edycji Pucharu Zakopanego


źródło: mat. prasowe

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama