Puchar Polski w wyciskaniu leżąc. Zakopiańczycy ustanowili nowe rekordy Polski!

W Tarnobrzegu odbył się Puchar Polski w wyciskaniu leżąc oraz integracyjny turniej "Bartosz" dla osób niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział około 100 zawodników z całej Polski. Tradycyjnie zawodnicy z Zakopanego wystąpili pod "obcą banderą" - reprezentowali klub Wiking Starachowice.

W rywalizacji juniorek Małgorzata Mazur zajęła drugie miejsce w kategorii junior 23 oraz trzecie miejsce w kategorii junior 18. Dla Małgorzaty był to debiut w zawodach w wyciskaniu leżąc.

W kategorii junior 23 wystartowali Mateusz Wegiera i Michał Wegiera. Mateusz wycisnął 200 kg. w kategorii junior 23 i w ten sposób ustanowił nowy rekord Polski, natomiast Michał wycisnął 190 kg. w kategorii 105 kg. i także stał się nowym rekordzistą kraju.

W kategorii seniorów wystartowali najbardziej utytułowani zawodnicy z Zakopanego. W kategorii 93 kg. Jan Wegiera wynikiem 215 kg. ustanowił kolejny rekord Polski seniorów. Drugie miejsce zajął Stanisław Gąsienica - Samek z wynikiem 200 kg.

Dawid Rapta wystartował w kategorii 105 kg. i zajął drugie miejsce z wynikiem 190 kg., trzecie miejsce w kategorii 105 kg. należy do Michała Wegiera.

W rywalizacji weteranów w pierwszej grupie wiekowej 40 - 50 lat pierwsze miejsce w kategorii 105 kg. z wynikiem 160 kg. wywalczył Maciej Ziemianin. Wynik ten pozwolił mu na zajęcie trzeciego miejsca w kategorii OPEN (najsilniejszych weteranów).

W drugiej grupie wiekowej weteranów 50 - 60 lat pierwsze miejsce w kategorii 105 kg. zajął Krzysztof Kozielski z wynikiem 160 kg.. Dało mu to trzecią pozycję w kategorii OPEN weteranów drugiej grupy.

Zawodnicy z Zakopanego dziękują Janowi Wegierze za przygotowanie do zawodów.

W ogólnej klasyfikacji wszechwag zawodników (open), zwyciężył Jan Wegiera, a Stanisław Gąsienica - Samek był trzeci.

W dniach 12 - 13 października odbędą się w Kielcach Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc RAW (zawodnicy startują bez sprzętu specjalistycznego). Udział w zawodach zapowiedzieli najsilniejsi ludzie z całej Polski, uczestnicy i medaliści Mistrzostw Świata i Europy. Nie zabraknie oczywiście zawodników z Zakopanego.