Wygrana Polek na inaugurację Mistrzostw Świata U18

We wtorek, 10 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach rozpoczęły się 2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. W premierowym spotkaniu reprezentacja Polski pokonała Koreą Południową 6:0. Następny mecz Polki rozegrają w czwartek. O godz. 16:30 zmierzą się z Danią. Bilety do kupienia w serwisie Kupbilet.pl oraz w kasach.

Od 10 do 15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane są Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IB. Reprezentacja Polski rywalizuje z Koreą Południową, Danią, Hiszpanią, i Chińskim Tajpej. We wtorek podopieczne Magdaleny Jabłońskiej zmierzyły się z Azjatkami.

Polki od początku grały ofensywnie. W 11. minucie kapitan drużyny Natalia Nosal precyzyjnie podała do znajdującej się pod bramką Magdaleny Łąpieś, która z bliska umieściła krążek w siatce. W drugiej tercji kibice dwukrotnie cieszyli się z goli hokeistek. Najpierw po dynamicznej akcji Lena Zięba strzeliła gola, a wynik na 3:0 podwyższyła Matylda Stępień. W decydującej tercji Polki wciąż zdobywały bramki, nawet grając w osłabieniu, kiedy Stępień po raz drugi w tym meczu zaliczyła trafienie. Ostatecznie Biało-Czerwone pokonały Koreanki 6:0.

- To był dla nas wymarzony start. Dziewczyny zagrały to, co od nich wymagałyśmy. Przy wygranej 6:0 nie mam powodów, aby na cokolwiek narzekać. W środę mamy dzień wolny i to będzie czas, aby ochłonąć po dobrym spotkaniu i przygotować się do czwartkowego starcia z Danią – mówiła trenerka Magdalena Jabłońska. W czwartek o godz. 16:30 Polki zmierzą się z Danią. Bilety do kupienia w serwisie Kupbilet.pl oraz w kasach.

2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB

POLSKA – KOREA POŁUDNIOWA 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Łąpieś 11, Zięba 24, Stępień 38, Sencerz 42, Stępień 53, Huchel 58

POLSKA: Ratajczyk – N. Nosal, Wencel; Łąpieś, Stępień, Skręt – Isztok, E. Nosal; Sencerz, Brzezińska, Zięba – Wójcik, Piasecka; Cybulska, Żyła, Huchel – Cybula; Świątek, Jankowska. Trener: Jabłońska.

KOREA POŁUDNIOWA: Cheon (Lee) – M. Park, M. Kim; S. Kim, Lee, Han – Song, J. Park; Moon, Cho, Han – Shim, J. Kim; Kwon, S. Kim, Kang. Trener: Geunho Kim.

Partnerami Mistrzostw są miasto Katowice, Tauron, Ministerstwo Sportu, Toyota Czajka oraz Hotele Diament. Mistrzostwa będą odbywać się pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka.