Światowy Dzień Śniegu

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W niedzielę 15 stycznia w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem odbędzie się 12. Światowego Dnia Śniegu FIS World Snow Day

Światowy Dzień Śniegu - World Snow Day - to wielka, zimowa, ogólnoświatowa impreza skierowana do dzieci i młodzieży, odbywająca się z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, zawsze w trzecią niedzielę stycznia.

Hasłem przewodnim imprezy jest Explore, Enjoy, Experience, a głównym celem zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, zabaw na śniegu oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Miasto Zakopane przyłączyło się do tej akcji już w chwili jej narodzin, w 2012 roku, w 2017 roku wygrywając konkurs na najlepszego organizatora tej imprezy na świecie.

Zakopiański Światowy Dzień Śniegu to święto sportu, dzieci i śniegu, które odbędzie się w niedzielę 15 stycznia w parku miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Bedą liczne atrakcje, konkursy i zabawy organizowane przez Urząd Miasta Zakopane - Wydział Kultury, Wydział Ochrony Środowiska, Wydział Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej - wraz z Partnerami: Tatrzańskim Parkiem Narodowym, Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (szkolenie lawinowe dla dzieci), Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowym Instytutem Badawczym, Komendą Powiatową Policji w Zakopanem, Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie oraz Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji w Warszawie.

mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama