Pijany, bez uprawnień i pod nadzorem za usiłowanie gwałtu

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem ujawnili w miejscowości Szaflary (powiat nowotarski) nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego typu bus.

Uwagę zakopiańskich pograniczników wracających po zakończonej służbie zwrócił pojazd jadący zygzakiem. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, a następnie próbie wylegitymowania kierującego, funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. 35-letni Polak nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Oprócz kierowcy w pojeździe podróżowało jeszcze czterech mężczyzn. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy nowotarskiej Policji, którzy przeprowadzili badanie kierującego na zawartość alkoholu we krwi, które wykazało zawartość 2,14 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodatkowo po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że kierowca nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Ponadto mężczyzna ma orzeczony zakaz opuszczania kraju, a także dozór policyjny w związku z usiłowaniem gwałtu. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji w celu dalszego prowadzenia czynności.

źródło: Straż Graniczna;

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama