Piknik olimpijski, czyli "białe szaleństwo" na Kotelnicy (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Na stoku Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej trwa II Zimowy Piknik Olimpijski, który w połączeniu z letnimi wersjami już 24. piknikiem organizowanym przez Polski Komitet Olimpijski. Dwudniowa, weekendowa impreza odbywa się w postawionym "miasteczku olimpijskim".

Dla uczestników zabawy przygotowano: śnieżne IGLO PKOl, konkursy i atrakcje edukacyjne, olimpijskie koło fortuny, gry edukacyjne, malowanie medali olimpijskich, VR 3D, Snow Tubingi, śnieżne hulajnogi, strzelnicę biathlonową, strefę skitourowców, czy śnieżne podium olimpijskie. Jest także stoisko promocyjne III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

W programie imprezy znalazł się Wieczór Olimpijski z udziałem polskich medalistek olimpijskich. Wśród zaproszonych gości znalazła się Justyna Kowalczyk-Tekieli, 5-krotna medalistka olimpijska (Turyn 2006, Vancouver 2010, Soczi 2014), a także medalistki olimpijskie w łyżwiarskim wyścigu drużynowym z Vancouver 2010 (brąz) i Soczi (srebro) 2014: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Niedźwiedzka (Woźniak), Maja Włoszczowska 2-krotnia wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim (Pekin 2008, Rio 2016).

PKOl, s/ zdj. Michał Adamowski
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama