Ferie z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Teatr Chrząszcz w Trzcinie i Stowarzyszenie Lokomotywa zapraszają na spektakle i warsztaty do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju.

Dla dzieci z Rabki wieku 6-12 lat został przygotowany pakiet "Ferie z Teatrem" - 3 godzinne spotkane z teatrem, na które składa się udział w spektaklach i warsztatach lalkowo-plastycznych. Każdego dnia inny spektakl i inne warsztaty rozwijające umiejętności plastyczne, kreatywność i zainteresowanie teatrem.

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Rabka-Zdrój pierwsze 8 dzieci ma zapewniony bezpłatny wstęp na każde wydarzenie po okazaniu legitymacji szkolnej. Pozostałe płacą 25 zł za bilet.

Młodsze dzieci zapraszamy z rodzicami na spektakle najnajowe – mają niebagatelne znaczenie w rozwoju społecznym i kulturalnym najmłodszych dzieci. Umożliwiają też spędzenie czasu poza domem w przestrzeni przyjaznej maluchom.

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Orkana 27, Rabka-Zdrój (budynek Dworca Kolejowego)

Ilość miejsc ograniczona, zapisy: teatrchrzaszcz@gmail.com

Harmonogram:

31.01 /wtorek/
godz. 11 PUK! PUK! /spektakl/ wiek 3-9 lat
godz. 12:30-14:00 RODZINA MAMUTA /warsztaty lalkarskie/ wiek 6+

1.02 /środa/
godz. 15 BAM-BAM /spektakl najnajowy zakończony zabawą / wiek 0,8-5

2.02 /czwartek/
godz. 15 PUCH! PUCH! /spektakl/ wiek 3-9 lat
godz. 12:30-14:00 RODZINA KACZKI /warsztaty lalkarskie/ wiek 6+

3.02 /piątek/
godz. 15 WITAJKI i PAPATKI /spektakl najnajowy zakończony zabawą/ wiek 1-6

6.02 /poniedziałek/
godz. 11 C jak CYRK /spektakl/ wiek 3-8 lat
godz. 12:30-14:00 ATRAKCJE CYRKOWE /warsztaty lalkarskie/ wiek 6+

7.02 /wtorek/
godz. 11 O! WLAZŁ KOTEK NA PŁOTEK /spektakl/ wiek 5-10 lat
godz. 12:30-14:00 JAK ZROBIĆ MAPETA? /warsztaty lalkarskie/ wiek 6+

8.02 /środa/
godz. 15 MI SIE /spektakl najnajowy zakończony zabawą/ wiek 1-6

9.02 /czwartek/
godz. 11 LEGENDA O TOMKU LUBONIU /spektakl/ wiek 5-100 lat
godz. 12:30-14:00 LALKI PALUSZKOWE /warsztaty lalkarskie/ wiek 6+

Opisy spektakli:


PUK! PUK! /spektakl/
Historia przyjaźni bojaźliwego Mamuta, który schował się przed strasznymi dźwiękami do kapelusza i tak przetrwał do naszych czasów. Teraz musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, w epicentrum których ląduje ekscentryczna Kaczka. Słuchanie dziwnych dźwięków, pokonywanie strachu, budowanie więzów emocjonalnych to motywy przewodnie tego przedstawienia.
Czas trwania: 55 min.

RODZINA MAMUTA /warsztaty/
Warsztaty RODZINA MAMUTA uzupełniają spektakl „Puk! Puk!”o własnoręcznie wykonaną pamiątkę – małego mamuta z rodziny naszego głównego bohatera. Podczas zajęć wykorzystujemy różnokolorową włóczkę, druciki kreatywne, ruchome oczka i piórka, z których dziecięce rączki montują piękne mamuty-pompony. Taki stwór może stać się najlepszym przyjacielem człowieka, zawieszką do plecaka, breloczkiem.

Zajęcia rozwijają kreatywność i ćwiczą małe rączki, tzw małą motorykę, tak potrzebną w precyzyjnym wykonywaniu różnych rzeczy, chociażby ładnym pisaniu.
Czas trwania: 1,5 h


Bam-Bam
„Bam–bam” to spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy, którego motywem przewodnim są piłki. Od najmniejszej do największej, w różnych kolorach i konfiguracjach. Zabawy aktorów wciągają widzów w akcję, odsłaniają kolejne niespodzianki związane z piłkami. Wydają z siebie różne dźwięki, zmieniają wielkości, tworzą zwierzęta, rakietę, słońce i deszcz. Wciągają dzieci w grę wyobraźni. Spektakl zawiera elementy popisów iluzjonistycznych i żonglerki. Ważnym elementem jest też muzyka na żywo na różnych nietypowych instrumentach.
Czas trwania: 30 min + 15 min zabawy


PUCH! PUCH! /spektakl/
Spektakl jest pełną humoru, rozśpiewaną opowieścią o przygodach pewnego Mamuta i Kaczki w zimowej scenerii. Dwójka nietypowych przyjaciół mierzy się z urokami i przeciwnościami zimy. Mamut jest zachwycony – to jego ulubiona pora roku, Kaczka natomiast najlepiej odleciałaby do ciepłych krajów. Przekonują ją zimowe zabawy – rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, ślizgawka, zjeżdżanie z górki. Jest to także powieść o relacjach i przyjaźni. W tym kontekście pojawiają się też nowe postaci - Pingwin Arktyczny, Szpakos, a także drugi Mamut.
Przedstawienie jest częścią drugą spektaklu "Puk! Puk!", w którym bohaterowie się poznają.
Czas trwania: 55 min.

RODZINA KACZKI /warsztaty/
Mamut ma już rodzinę? Czas na rodzinę Kaczki. Uczestnicy warsztatów wykonają małe kaczki z materiałów kreatywnych. Do dyspozycji będą materiały kreatywne: filc, papier, pianki i fachowa pomoc :-)
Czas trwania: 1,5 h


Witajki i Papatki
Motywem przewodnim spektaklu są dłonie. Służą do witania, żegnania, zapoznawania się, bawienia, ogrzewania, próbowania… . Na oczach dzieci na scenie pojawia się śnieg, kwiaty, pszczoły, łąka, morze… co jeszcze? Sprawdźcie sami i zafundujcie swoim szkrabom pierwsze spotkanie z teatrem!
Czas trwania: 30 min + 15 min zabawy


C jak CYRK
Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.
Czas trwania: 60 min.
Atrakcje cyrkowe od A do Z - dzieci wykonają sobie na pamiątkę wybraną cyrkową postać lub zwierzę, inspirując się sposobem tworzenia bohaterów spektaklu. Będą miały do dyspozycji druciki kreatywne, pompony, ruchome oczka, piórka, włóczki.
Czas trwania: 45 min.


O! Wlazł kotek na płotek /spektakl/
Historia oparta na znanej piosence "Wlazł kotek na płotek" porusza problem nietolerancji i reakcji na pojawienie się obcego – kotka. Mimo poważnego tematu przedstawienie jest zabawne, pełen dziecięcego humoru i scenicznych gagów. Barwne postaci koguta, kury, kaczki i indyka odgrywają lalki typu mapet.
Czas trwania: 45 min.
Jak zrobić mapeta? /warsztaty/
Warsztaty uzupełniające spektakl „O! Wlazł kotek na płotek”
Dzieci nauczą się jak w łatwy sposób wykonać lalkę pyskówkę (typu „mapet”). Z takich materiałów jak skarpeta, włóczka, wata, papier, kulki styropianowe będą tworzyć śmieszne gadające stworki. Uwieńczeniem warsztatów będą krótkie scenki odgrywane lalkami przez uczestników.
Czas trwania: 1,5 h


MI SIE
Inspiracją dla najnowszego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie jest dzień codzienny rodziny z małym dzieciątkiem, które ze względów oczywistych nie przejmuje się harmonogramem dnia rodziców, a najwięcej chęci do zabawy ma wtedy, kiedy trzeba iść spać.
Czas trwania: 30 min + 15 min zabawy


LEGENDA O TOMKU LUBONIU /spektakl/
Przedstawienie jest stylizowane na dawne jarmarczne przedstawienia lalkowe, w żartobliwy sposób bawi się konwencją legendy o założeniu miasta i motywami związanymi z uzdrowiskiem. Przywołuje ducha czasów świetności zdroju, kiedy wytworne damy przyjeżdżały do wód na podreperowanie zdrowia i konfrontowały się z niezależnym rabczańskim duchem i naturalną potrzebą pomnażania dutków przez miejscowych.
Spektakl skierowany jest do odbiorcy dziecięcego, ale dobrze bawić się będą także rodzice i dziadkowie, którzy mogą odczytać nawiązania do aktualnych tematów.
Czas trwania: 30 min + 10 min zabawy

LALKI PALUSZKOWE /warsztaty/
Uczestnicy wykonają małe lalki na palec do odgrywania własnych teatrzyków. Można rozpuścić wodzę wyobraźni i stworzyć postaci z ulubionej bajki albo zainspirować się obejrzanym spektaklem. Do dyspozycji będą różne materiały kreatywne, takiej jak filc, włóczka, pompony, ruchome oczka. Zajęcia rozwijają wyobraźnię i ćwiczą sprawność manualną. Uwieńczeniem warsztatów będą krótkie scenki odgrywane lalkami przez uczestników.
Czas trwania: 1,5 h
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama