42. kolejka PHL. Lider ograł GKS Tychy

We wtorek, 31 stycznia odbyła się 42. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Lider Comarch Cracovia pokonał u siebie GKS Tychy. W derbach Górnego Śląska po bardzo wyrównanym starciu JKH lepszy od GieKSy. Zwycięstwo odniosły również Unia oraz po bardzo długiej przerwie drużyna z Nowego Targu.

Hit kolejki, czyli konfrontacja pierwszej w tabeli PHL Cracovii z trzecim zespołem rozgrywek GKS Tychy nie zawiódł. Spotkanie było bardzo wyrównane i stało na wysokim poziomie. Podopieczni Rudolfa Rohacka dobrze rozpoczęli i po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Goście z Górnego Śląska nie poddali się, atakowali, próbowali doprowadzić do remisu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 i Pasy umocniły się na prowadzeniu w tabeli.

W Satelicie w derbach Górnego Śląska pomiędzy katowiczanami a JKH było sporo twardej gry. Po 60. minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Spotkanie rozstrzygnęło się w dogrywce po golu reprezentanta Polski Dominika Pasia i zespół z Jastrzębia-Zdroju wygrał 2:1.

W Oświęcimiu początek należał do gości z Sanoka, którzy po pierwszej tercji prowadzili 2:0, ale później bramki zdobywali już tylko miejscowi hokeiści.

Szarotki poradziły sobie na własnej tafli z Zagłębiem. Podhale wygrało mecz po 29 kolejnych porażkach.