12 h Slalom Maraton w Zakopanem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Warunki atmosferyczne uniemożliwiły organizatorom rozegranie 12H Slalom Maratonu w zaplanowanym terminie, ale dzięki determinacji i zaangażowaniu wielu osób udało się przesunąć wydarzenie na 4 lutego 2023 roku.

W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy miłośników białego szaleństwa do wsparcia dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością poprzez czynne uczestnictwo w zawodach na Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, wraz z Miastem Zakopane organizuje dziewiątą edycję charytatywnej sztafety narciarzy. Impreza pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy składa się z 2 części: profesjonalny 12 - godzinny SLALOM MARATON ZAKOPANE 2023, w którym swój udział zapowiedział Prezydent RP Andrzej Duda, oraz towarzyszące zawody MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE - otwarte dla wszystkich amatorów i miłośników narciarstwa oraz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Celem ideowym imprezy jest pozyskanie środków na rzecz aktywizacji sportowej i integracji poprzez sport dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Celem sportowym imprezy jest próba pobicia Rekordu Polski w 12-godzinnym, drużynowym slalomie oraz pokonanie rekordowego dystansu na obu slalomach, aby pozyskać proporcjonalnie rekordowe wsparcie dla podopiecznych Fundacji HANDICAP Zakopane. Celami pośrednimi jest popularyzacja narciarstwa, integracja i współpraca środowisk narciarskich, promocja bezpiecznego podejmowania aktywności sportowej i zdrowego trybu życia oraz promocja Zakopanego. Sponsorami Głównymi zawodów są PKO Bank Polski i PZU.

Fundacja HANDICAP Zakopane od 2014 roku prowadzi całoroczne, bezpłatne integracyjne treningi sportowe dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością w dyscyplinach zimowych i letnich, organizuje dla nich obozy sportowo-rehabilitacyjne, zawody i imprezy sportowo-integracyjne, oraz włącza swoich podopiecznych do rywalizacji sportowej otwartej, masowej i specjalnej. Nasi sportowcy zdobywają liczne trofea w zawodach regionalnych, krajowych i międzynarodowych, takie jak medale narciarskich Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM, Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Narciarskich Mistrzostw Świata INAS, lekkoatletycznych Mistrzostw Świata VIRTUS czy lekkoatletycznych Mistrzostw Świata SU-DS.


Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama